Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dyrektor Huawei przyznaje, że obcenie rozwiązanie problemów związanych z technologią 7 nm byłoby wystarczające dla Chin

Zhang Ping’an, dyrektor wykonawczy Huawei i dyrektor generalny Huawei Cloud Computing Technologies miał zwrócić uwagę, że przemysł półprzewodników w Chinach nie jest obecnie w stanie bezpośrednio konkurować z krajami rozwiniętymi w najnowocześniejszych procesach, takich jak 3 nm i 5 nm. 

Jak podaje TrendForce za raportem chińskich mediów „Phoenix New Media” Zhang przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby w Chinach osiągnięto procesy 3 nm lub 5 nm, i podkreślił, że rozwiązywanie problemów związanych z 7 nm byłoby wystarczająco dobre.

Jest to fakt bezsporny, ale nie oznacza, że ​​chiński przemysł półprzewodników nie ma perspektyw rozwoju – zauważono w raporcie. Zhang uważa, że przemysł półprzewodników w Chinach powinien bardziej skoncentrować się na pogłębieniu wysiłków w zakresie stosunkowo dojrzałych procesów, takich jak 7 nm, w celu poprawy wydajności i niezawodności produktów, spełniając potrzeby rynku i użytkowników.

Zhang podkreślił ponadto, że kierunek innowacji chińskiego przemysłu półprzewodników nie powinien ograniczać się do jakichkolwiek jednopunktowych procesów chipowych. Co więcej, nadmierny nacisk na zaawansowane procesy może prowadzić do ignorowania optymalizacji i innowacji w architekturze systemu, co potencjalnie może skutkować wąskimi gardłami w ogólnej wydajności.

Wysoko postawiony przedstawiciel Huawei stwierdził również, że chiński przemysł półprzewodników powinien zwracać większą uwagę na innowacje w architekturze systemów. Optymalizując współpracę między chipami i systemami, można zwiększyć ogólną wydajność, uzyskując w ten sposób większą przewagę konkurencyjną na rynku globalnym.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE