Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Allegro wprowadza nowe mechanizmy gwarantujące bezpieczeństwo zakupów – koniec z podróbkami

Jako jedna z największych platform e-commerce w Europie, Allegro stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i wygodę zakupów, dlatego wprowadza nowe regulacje. Aby sprzedawać produkty określonych marek, sprzedający muszą do 2 września zaakceptować nowe postanowienia i tym samym zadeklarować, że produkty które oferują są oryginalne.

Według danych Allegro, ponad 91% kupujących uważa zakupy na platformie za bezpieczne. Do szeregu już istniejących działań budujących zaufanie sprzedających i kupujących, platforma dołącza kolejne. W ostatnich miesiącach platforma zintensyfikowała aktywną walkę z nieoryginalnymi produktami i nieuczciwą konkurencją.

Wprowadzane zmiany mają przede wszystkim chronić prawa konsumenta a także pozwolić na stworzenie platformy, którą wyróżnia uczciwa konkurencja. Dlatego wszyscy sprzedający, którzy będą chcieli wystawiać oferty określonych marek z listy muszą zaakceptować regulamin, który został udostępniony 17 czerwca, i zadeklarować, że wystawiane przez nich produkty są oryginalne. W przypadku zgłoszenia naruszeń, Allegro uniemożliwi wystawianie nowych ofert danej marki oraz może nałożyć karę umowną w wysokości 2500 zł (w przypadku otrzymania dwukrotnego oraz trzykrotnego zgłoszenia o naruszeniu Warunków Ochrony Marek). Dzięki temu klienci będą mieli pewność, że wszystkie oferty ponad ponad 1000 dobrze znanych marek pochodzą od sprzedawców, którzy zobowiązali się do przestrzegania wymogów programu i wystawiają oryginalne produkty.

“Chcemy zapewniać profesjonalne i uczciwe warunki sprzedawcom, a przy tym bezpieczną i wygodną platformę dla klientów. Dlatego oferujemy szereg narzędzi wspomagających przedsięwzięcia biznesowe sprzedawców oraz rozwiązania poprawiające doświadczenia zakupowe klientów. Już od pewnego czasu prowadzimy działania, które mają na celu wyeliminowanie nieoryginalnych ofert, m.in. wprowadziliśmy blokadę na oferty markowe wysyłane spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i usunęliśmy kluczowe marki wysyłane spoza EOG dla Czech. Te działania będą rozwijane i wdrażane w kolejnych krajach. Ponadto właśnie wprowadzone regulacje umożliwią blokadę wystawiania ofert określonych marek, jeśli okaże się, że produkt w danej ofercie jest nieoryginalny.” – powiedziała Bogna Niklasiewicz, Dyrektorka ds. Bezpieczeństwa w Allegro.

Wszystkie powyższe zmiany to efekt udoskonalania dobrze znanego użytkownikom platformy Allegro Protect, który zapewnia bezpieczny proces zakupowy. Program gwarantuje rekompensatę w przypadku problemu z zamówieniem i obejmuje pomoc w komunikacji ze sprzedającymi oraz zwrot pieniędzy w ciągu 48 godzin od pozytywnego rozpatrzenia sprawy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE