Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dyrektor generalna AMD dr Lisa Su otrzymała nagrodę imec Innovation Award podczas konferencji ITF World

Wczoraj w Antwerpii w czasie ITF World dyrektor generalna AMD dr Lisa Su otrzymała nagrodę imec Innovation Award za swoje zasługi w rozwoju wydajnej i adaptacyjnej komputeryzacji. ITF World to czołowa konferencja koncentrująca się na technologiach półprzewodnikowych, która gromadzi specjalistów z całego świata, przedstawia najnowocześniejsze technologie oraz umożliwia dzielenie się wiedzą między najważniejszymi instytucjami w branży.

Konferencja organizowana jest przez imec, czyli założone 40 lat temu i działające w wielu krajach Międzyuniwersyteckie Centrum Mikroelektroniki, która zajmuje się badaniami i rozwojem w dziedzinie nanotechnologii oraz technologii cyfrowych. Imec Innovation Award przyznawane jest od 2016 roku i otrzymał ją m.in. dr Gordon Moore.

“To ogromny przywilej powitać Lisę Su w tym wybitnym gronie luminarzy branży. — powiedział Luc Van den hove, dyrektor generalny imec. — Od czasu przejęcia sterów AMD w 2014 roku jej przenikliwość i wizjonerstwo wywindowały firmę na czołową pozycję w rozwoju technologii półprzewodników. Pod jej kierownictwem firma AMD stała się jednym z najbardziej szanowanych twórców układów do superkomputerów, który odpowiada na stale zmieniające się wymagania branży centrów danych i gier oraz jest siłą napędową rozwoju (generatywnych) aplikacji AI. To czyni z dr Su naprawdę zasłużonym laureatem nagrody imec Innovation Award 2024.”

 

Dr Lisa Su wygłosiła także otwierające przemówienie ITF World p.t. “Spojrzenie poza horyzont technologii krzemowych i przełamywanie barier w wydajności i efektywności AI”, w którym przedstawiła problem ograniczeń energetycznych w centrach danych w miarę jak rośnie obciążenie ich zadaniami AI. Kluczowe spostrzeżenia:

  • Sztuczna inteligencja przyczynia się do wykładniczego wzrostu zapotrzebowania na moc obliczeniową oraz wynikającego z tego zużycie energii. W miarę jak rosną objętości modeli rosną także wymagania energetyczne, żeby je wytrenować.
  • Patrząc w przyszłość w końcu osiągniemy realne limity wytwarzania i przesyłania energii.
  • Sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na obliczenia AI będzie wymagało całościowych rozwiązań i głębokiej współpracy w branży, która obejmie nowe architektury, zaawansowane procesy produkcji, konfigurowanie na poziomie systemu, wspólne projektowanie oprogramowania i sprzętu i wiele więcej.
  • W AMD uznano, że dalsza poprawa efektywności wymagałaby optymalizacji nie tylko na poziomie urządzenia i procesora, ale przejścia do ulepszeń na poziomie systemu, czyli holistycznego podejścia do projektowania technologii.
  • Dzięki takiemu systemowemu podejściu AMD w dalszym ciągu widzi możliwości zwiększenia wydajności w przeliczeniu na wat na poziomie węzła obliczeniowego, osiągając do 2027 roku cele przekraczające 100-krotnie wartość bazową z roku 2020.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE