Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Były kierownik ds. chłodzenia cieczą w centrum danych Google i inżynier termiczny Tesli dołącza do OpenAI

OpenAI zatrudniło kolejnego byłego pracownika Tesli i Google, aby pomóc w rozbudowie infrastruktury obliczeniowej.

Firma zajmująca się generatywną sztuczną inteligencją, najbardziej znana z ChatGPT, wyznaczyła Rezę Khiabaniego na członka swojego personelu technicznego. Zatrudnienie nie było wcześniej zgłaszane.

Khiabani spędził ostatni rok i dziesięć miesięcy w Tesli jako inżynier termiczny i menedżer, współpracując z zespołem Dojo w celu chłodzenia superkomputerów firmy motoryzacyjnej.

Wcześniej Khiabani pracował w Google przez prawie dziewięć lat, z czego większość spędził jako kierownik inżynierii, architekt systemów termicznych i ogólny lider technologii chłodzenia cieczą dla TPU.

Tam, jak powiedział, nadzorował uczenie maszynowe/projektowanie termiczne TPU, “rozwój systemu chłodzenia cieczą na dużą skalę” i projektowanie centrów danych.

Dołącza on do rosnącej liczby byłych pracowników Tesli i Google w startupie AI.

Wśród nich są były lider TPU Google, który obecnie kieruje sprzętem w OpenAI, twórca organizacji Google Machine Learning Site Reliability Engineering (ML SRE) oraz inżynier Tesla Dojo, Clive Chan.

Dojo odnotowało inne odejścia, a status wysiłków firmy w zakresie niestandardowych chipów pozostaje niepewny w związku ze zwolnieniami i cięciami w firmie oraz naciskiem na wykorzystanie procesorów graficznych Nvidia.

OpenAI zwiększyło liczbę własnych centrów danych i talentów w dziedzinie półprzewodników, pomimo korzystania z chmury Azure Microsoftu w ramach inwestycji o wartości 13 miliardów dolarów, która jest głównie związana z kredytami w chmurze. Deweloper ChatGPT zobowiązał się pomóc w informowaniu Microsoftu o rozwoju chipów AI.

Uważa się jednak, że rozważał również budowę własnego sprzętu chipowego i ocenił potencjalny cel przejęcia. Dyrektor generalny Sam Altman osobno próbował zebrać miliardy na własną firmę produkującą chipy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE