Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IQM Quantum Computers otwiera pierwsze kwantowe centrum danych w Monachium w Niemczech

IQM Quantum Computers otworzyło swoje pierwsze kwantowe centrum danych w siedzibie firmy w Monachium w Niemczech.

Obecnie mieszczące dwie maszyny kwantowe IQM, centrum danych będzie miało docelowo miejsce na 12 komputerów kwantowych o mocy 800 kW.

Według firmy, centrum danych zostało pierwotnie zbudowane w latach 90-tych, ale w 2000 roku zostało przekształcone w przestrzeń magazynową. Kiedy IQM przejęło budynek, pomieszczenia były puste.

“Naszym celem jest rozwiązywanie wyzwań biznesowych wykraczających poza klasyczne możliwości superkomputerów i aktywnie badamy różne aplikacje z technikami ograniczania błędów w celu uzyskania optymalnej wydajności sprzętu – powiedział dr Jan Goetz, współzałożyciel i współzałożyciel IQM Quantum Computers, podczas otwarcia obiektu. – To kwantowe centrum danych jest integralną częścią naszych globalnych zobowiązań do obsługi i współpracy z użytkownikami końcowymi z przedsiębiorstw, instytucji badawczych i agencji rządowych”.

Hubert Aiwanger, bawarski minister gospodarki, dodał, że kwantowe centrum danych stanowi część regionalnej inicjatywy “Monachijska Dolina Kwantowa”, która jest wspierana przez pakiet finansowania w wysokości 300 mln euro (320,6 mln USD).

“Postrzegamy obliczenia kwantowe jako wielką szansę dla bawarskiej gospodarki” – powiedział Aiwanger.

Wiadomość ta pojawiła się w tym samym tygodniu, w którym IQM ogłosiło, że konsorcjum Q-Exa z powodzeniem uruchomiło pierwszy hybrydowy komputer kwantowy w Niemczech, składający się z 20-kubitowego komputera kwantowego zintegrowanego z superkomputerem SuperMUC-NG o mocy 26,9 petaflopów w Leibniz Supercomputing Centre (LRZ).

W marcu 2024 r. firma IQM uruchomiła IQM Resonance, usługę chmury kwantowej, która zapewnia dostęp do maszyn i systemów kwantowych, umożliwiając programistom oraz naukowcom planowanie, opracowywanie, testowanie i porównywanie algorytmów kwantowych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE