Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dr C.C. Wei jednogłośnie wybrany na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego TSMC

Rada dyrektorów TSMC we wtorek jednogłośnie wybrała dyrektora generalnego CC Weia na następcę Marka Liu na stanowisku prezesa chipowego giganta.

Wei będzie pierwszą osobą pełniącą podwójną funkcję w Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, która kontroluje ponad połowę globalnej produkcji mikroprocesorów wykorzystywanych we wszystkim, od smartfonów po samochody i pociski rakietowe.

Wei obejmuje swoją nową rolę w momencie, gdy firma znajduje się w centrum światowego zapotrzebowania na procesory potrzebne do zasilania generatywnych produktów sztucznej inteligencji, których popularność gwałtownie wzrosła.

Mark Liu piastował swoje stanowisko od 2018 roku, kiedy to zastąpił założyciela firmy Morrisa Changa. Pod jego kierownictwem, TSMC otworzyło nowe fabryki w Japonii i Stanach Zjednoczonych, ponieważ rządy i klienci lobbowali, aby firma zdywersyfikowała swoją bazę produkcyjną.

Firma jest najważniejszym dostawcą chipów dla Apple. Dostarcza również i ściśle współpracuje z liderami AI, Nvidią i AMD – dwoma rywalizującymi ze sobą gigantami, torującymi drogę do rozwoju i przyjęcia technologii.

Większość chipów TSMC jest produkowana na Tajwanie, choć obawy o napięcia z Chinami, które twierdzą, że wyspa jest częścią ich terytorium, wzbudziły obawy o dostawy w przypadku inwazji.

TSMC musiało również nawigować w geopolitycznych starciach między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, gdy supermocarstwa spierają się o szereg kwestii, w tym technologię czy handel.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE