Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Francuski start-up C12 Quantum Electronics zebrał 19,4 mln dolarów w rundzie finansowania poprzedzającej serię A

Francuski start-up zajmujący się obliczeniami kwantowymi, C12 Quantum Electronics, pozyskał 18 milionów euro (19,4 miliona dolarów) w rundzie finansowania przed serią A.

Pozyskanie środków było prowadzone przez Varsity Capital, EIC Fund i Verve Ventures i obejmowało udział poprzednich inwestorów 360 Capital, Bpifrance i BNP Paribas Développement.

Start-up C12, wyrósł z laboratorium fizyki École Normale Supérieure w Paryżu i został założony w 2020 roku przez braci bliźniaków Pierre’a i Matthieu Desjardins. Obecnie zatrudnia 45 osób i pracuje nad opracowaniem komputera kwantowego opartego na nanorurkach węglowych, technologii polegającej na integracji nanorurek węglowych z półprzewodnikami.

Firma twierdzi, że takie podejście powinno poprawić stabilność i jakość kubitów przy jednoczesnym zminimalizowaniu poziomu błędów, a C12 ostatecznie dąży do zaprojektowania i zbudowania odpornego na błędy komputera kwantowego na dużą skalę.

Firma zebrała początkowe 10 milionów dolarów w 2021 roku, a w październiku 2023 roku C12 zainaugurowała linię pilotażową w swojej Quantum Fab w Paryżu, umożliwiając firmie rozpoczęcie produkcji własnych serwerów kwantowych. Oprócz kilku warsztatów produkcyjnych, obiekt obejmuje również pomieszczenie czyste dla półprzewodników.

Pisząc na LinkedIn, Matthieu, który pełni funkcję CTO w C12, napisał, że jest “niesamowicie dumny” z ogłoszenia rundy finansowania, dodając, że “osiągnięcie to stanowi znaczący kamień milowy w podróży C12”.

Jego brat Pierre, dyrektor generalny C12, dodał we własnym poście:

“Ta druga runda finansowania jest solidnym potwierdzeniem poświęcenia i innowacyjnego potencjału naszego niesamowitego zespołu oraz wyjątkowych pierwszych osiągniętych wyników”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE