Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Amazon Web Services (AWS) ogłosił nową edycję akceleratora dla startupów tworzących rozwiązania generatywnej sztucznej inteligencji

Amazon Web Services (AWS) ogłosił nową edycję Generative AI Accelerator, globalnego programu skupiającego się na pomocy nowo powstałym startupom z obszaru generatywnej sztucznej inteligencji. AWS przeznaczy 230 mln dolarów na wsparcie 80 (w porównaniu z 21 w 2023 roku) startupów z całego świata w osiągnięciu konkurencyjności rynkowej poprzez dostęp do odpowiednich technologii oraz mentoring technologiczny i biznesowy. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 19 lipca.

W trakcie 10-tygodniowego kursu założyciele wybranych startupów tworzących rozwiązania w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję przejdą szkolenie z tworzenia i rozwijania rozwiązań GenAI i ML, tworzenia strategii biznesowych oraz optymalizacji działalności i jej kosztów. Dokładny program będzie dopasowany pod konkretne potrzeby i technologię danej organizacji. Aby w pełni skorzystać z programu wystarczy, że organizacje będą miały stworzony MVP (minimal valiable product), czyli produkt na wczesnym stadium rozwoju potrzebny do pierwszych testów rynkowych.

Kolejne korzyści z programu to m.in.:

  • do 1 mln dolarów w kredytach AWS (AWS Activate Credits) do wykorzystania na moc obliczeniową, pamięć masową i bazy danych AWS oraz najnowocześniejsze technologie AWS, np. AWS Trainium i AWS Inferentia 2,
  • dostęp do sesji szkoleń i infrastruktury AWS,
  • możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami branżowymi poprzez społeczność AWS.

Rozwój akceleratora AWS wskazuje na dynamicznie rosnący potencjał startupów z obszaru generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI). Każde, nawet najmniejsze przedsięwzięcie biznesowe, powinno mieć dostęp do technologii, z których korzystają największe firmy na świecie. AWS kontynuuje w ten sposób swoje ponad 20-letnie zaangażowanie w zwiększanie konkurencyjności startupów, w tym ich możliwości w zakresie budowania rozwiązań AI i ML.

 

Wysokie zainteresowanie AWS Generative AI Accelerator w ubiegłym roku zachęciło nas do rozwinięcia programu w tym roku i przekazania na ten cel 230 mln dolarów. Generatywna sztuczna inteligencja dopiero się rozwija, a już teraz pozwala budować nieznane i niedostępne dotąd rozwiązania. Wszystkie startupy, w tym nawet te najbardziej rozwinięte potrzebują zewnętrznej infrastruktury i sieci kontaktów, które pomogą im w osiągnięciu krótko- i długoterminowych celów. Dokładnie w tych obszarach ma pomóc nasz program. AWS GenAI Accelerator daje szanse startupom również z naszego regionu na skorzystanie z ogromnego wsparcia merytorycznego i finansowego, a także nawiązywania bardzo wartościowych relacji zwiększających szanse na osiągnięcie globalnego sukcesu. W ciągu 18 lat działalności, Amazon Web Services wspomógł więcej startupów, niż jakikolwiek inny dostawca usług chmurowych. Aż 96% technologicznych „jednorożców” w obszarze AI/ML znajdujących się na liście „Pitchbook” korzysta z naszych usług. Sami zaczynaliśmy jako startup, dobrze rozumiemy potrzeby dynamicznie rozwijających się przedsięwzięć i dlatego chętnie pomagamy w ich rozwoju – powiedział Jacek Podoba, w AWS odpowiedzialny za wspieranie startupów w CEE.

 

W kwietniu Fundacja Tech To The Rescue ogłosiła także akcelerator AI for Changemakers, stworzony ze wsparciem AWS. Pomaga on organizacjom non-profit, instytucjom i firmom społecznym wykorzystać sztuczną inteligencję w swojej działalności. W ramach programu wybrane zostanie ponad 100 organizacji, które realizują wyróżniające się projekty społeczne. Dostaną szansę na jeszcze szybszy rozwój swoich inicjatyw z wykorzystaniem AI.

Akcelerator ten ma za zadanie zapewnić całą niezbędną wiedzę i infrastrukturę potrzebne do rozwoju organizacji non-profit z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Organizacje wybrane do tej inicjatywy otrzymają możliwość: wzięcia udziału w sześciotygodniowych obozach szkoleniowych (bootcamps), dotarcia do odpowiednich firm technologicznych (tzw. matchmaking), wsparcia ekspertów i mentorów, dostępu do usług AWS (kredyty AWS) oraz udziału w hackatonach.

 

Hewlett Packard Enterprise prezentuje HPE Smart Choice – odpowiedź na potrzeby szybkiej realizacji zamówień

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE