Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Windows Copilot niedostępny w Europie z powodu niezgodności z unijnym prawem

Z powodu uchwalonego w ubiegłym roku przez Parlament Europejski Aktu o rynkach cyfrowych (Digital Market Act) użytkownicy Windows 11 będą musieli poczekać na aktualizację systemu, która wprowadzi nowe funkcje sztucznej inteligencji. Obecnie Windows Copilot jest dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, w Azji oraz w RPA.

Microsoft planuje udostępnić nowe funkcje także w Europie, jednak dopiero po dostosowaniu oprogramowania do unijnych przepisów. W tej chwili amerykańska firma testuje zmiany w Copilocie, które sprawią, że będzie ono w pełni zgodne z DMA. Europejscy użytkownicy systemu Windows 11 mogą spodziewać się nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji do marca przyszłego roku, kiedy oprogramowanie spełni wymagania stawiane operatorom platform cyfrowych. Komisja Europejska wcześniej wpisała Microsoft na listę tzw. strażników dostępu, czyli firm, które kontrolują dostęp do informacji i usług. Dana platforma cyfrowa może znaleźć się na takiej liście, jeśli ma silną pozycję rynkową oraz istotny wpływ na europejski rynek wewnętrzny i działa w wielu krajach Unii Europejskiej.

Komisja Europejska wytypowała 22 kluczowych platform cyfrowych i 6 “strażników dostępu” (graf. Komisja Europejska)

KE wytypowała 22 platform cyfrowych oraz 6 głównych graczy, którzy mają istotny wpływ na rozwój konkurencji. Poza Microsoftem na liście “strażników dostępu” znalazły się inne firmy technologiczne: Amazon, Apple, Meta, Alphabet, a także chiński ByteDance (operator m.in. TikToka). W przypadku niespełnienia wyśrubowanych wymagań, wymienionym koncernom technologicznym grożą dotkliwe kary mogące sięgać nawet 10% globalnego rocznego obrotu, a w przypadku wielokrotnego łamania przepisów Komisja Europejska może podwoić grzywnę.

UE: czy nowe zasady technologiczne (DMA) powinny mieć zastosowanie do Bing Microsoftu i iMessage Apple’a?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE