Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dell Technologies odnotowuje rekordowy poziom wartości akcji

Akcje Dell Technologies osiągnęły w piątek rekordowy poziom. Taki stan rzeczy jest konsekwencją wzrostu cen spółek pracujących nad aplikacjami genAI, podsycanego żywym zainteresowaniem wokół nowej technologii. 

Jak zauważa Reuters, pozytywny impuls miał wpływ także na firmę Dell, która niedawno we współpracy z Nvidią wprowadziła na rynek komputery osobiste zorientowane na sztuczną inteligencję i wydajniejsze serwery. Wartość akcji od początku roku wzrosły ponad dwukrotnie.

Nvidia specjalizująca się w sztucznej inteligencji opublikowała w środę dobre wyniki kwartalne i prognozuje przychody w bieżącym kwartale powyżej oczekiwań z Wall Street, co potwierdza, że wydatki klientów na genAI będą w dalszym ciągu utrzymywać się na wysokim poziomie.

Akcje Dell wzrosły o 6% do 162,82 dolarów po popołudniowym odrobieniu pewnych wzrostów i były na dobrej drodze do zwiększenia swojej wartości rynkowej o 6,6 miliarda dolarów.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE