Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CEO Amazon Web Services odchodzi, zastąpi go Matt Garman

Dyrektor generalny Amazon Web Services Adam Selipsky ustąpi ze stanowiska, przekazując stery kluczowej działalności giganta detalicznego w chmurze wieloletniemu ekspertowi Mattowi Garmanowi, poinformowała firma we wtorek.

Starszy wiceprezes Matt Garman przejmie rolę Selipsky’ego w AWS od 3 czerwca. Posunięcie to następuje w kluczowym momencie dla działalności w chmurze, która przynosi znaczną część zysków Amazon.

Chociaż ma największy udział w amerykańskim rynku chmury, jego dominacja jest pod presją szybko rozwijającej się usługi Azure Microsoftu, która korzysta z oferty sztucznej inteligencji opartej na powiązaniu z OpenAI.

AWS, druga co do wielkości jednostka biznesowa po e-commerce, jest powszechnie uważana za motor wzrostu Amazona, wnosząc około 40% przychodów firmy.

Garman rozpoczął pracę w Amazon jako stażysta latem 2005 r. i dołączył do firmy w pełnym wymiarze godzin rok później jako jeden z pierwszych menedżerów produktu.

Selipsky spędził 14 lat w AWS na dwóch stanowiskach. W latach 2016-2021 był dyrektorem generalnym Tableau Software, jednostki Salesforce.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE