Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Duże oczekiwania … ISE 2022 w Barcelonie. Czy organizatorzy stanęli na wysokości zadania? Targi w ocenie jednych z najważniejszych liderów branży.

Po raz pierwszy po przerwie, pierwszy raz w stolicy Katalonii – tegoroczne ISE było obarczone poważnymi oczekiwaniami branży. Czy organizatorzy stanęli na wysokości zadania?

Przez całe lata Integrated Systems Europe, największe wydarzenie w świecie technologii audiowizualnych, odbywało się w chłodnym, dość deszczowym, a czasem i wietrznym zimowo-wiosennym Amsterdamie. Zawirowania ostatnich dwóch lat, związanych z pandemią, sprawiły, że impreza miała krótką przerwę. Krótszą wprawdzie niż większość, bowiem w 2020 roku zdążyła się jeszcze odbyć (przy okazji była też dla naszej redakcji ostatnią przedpandemiczną imprezą masową), ale to właśnie ISE wróciło bardziej odmienione niż większość wydarzeń branżowych. To oczywiście zasługa zmiany miejsca i terminu. Barcelona w maju to z pewnością inny zestaw doświadczeń niż Amsterdam w lutym.

Branża wprawdzie doskonale wspomina ISE w Amsterdamie, ale głosy, które zebraliśmy w trakcie i po edycji 2022 rozgrywającej się w słonecznej Barcelonie dość jasno wskazują na to, że zmiana miejsca wyszła imprezie na dobre. Nie ma wątpliwości, że równie istotna część wydarzenia, co ta na stoiskach targowych, to wieczorna, nieoficjalna, służąca nawiązywaniu i zacieśnianiu relacji. Miasto Gaudiego jest ku temu prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc w Europie, jeśli nie na świecie. Barcelona to zresztą nie tylko świetne restauracje, bary i rozciągająca się kilometrami piaszczysta plaża. To także znakomita infrastruktura targowa. Kompleks targowy Fira de Barcelona Gran Via, miłośnikom technologii znany doskonale chociażby z targów telekomunikacyjnych MWC, to zespół dużych i nowoczesnych obiektów, który swoim ogromem daje duże możliwości organizatorom wydarzeń. W przeciwieństwie do wielu hal targowych, tutaj przemieszczanie się jest łatwe, z fast-trackami znanymi z lotnisk, w szerokich i, co ważne w Barcelonie, klimatyzowanych korytarzach. Do tego skomunikowanie przestrzeni targowych z resztą miasta, w tym bezpłatna karta komunikacji miejskiej dla uczestników (umożliwiająca także dotarcie na lotnisko), to ponownie, prawdopodobnie najlepsze doświadczenie uczestnika dużego wydarzenia targowego.

 

 

Z mojej, dziennikarskiej perspektywy, tegoroczna edycja była z pewnością jedną z ciekawszych – silny nacisk, z wiadomych względów, na tematy związane z pracą zdalną i hybrydową, rozwiązaniami dla potrzeb komunikacji i współpracy – to wszystko sprawiało, że ISE pokazało nieco inną twarz niż dotychczas, i mam wrażenie, że owa przemiana temu wydarzeniu służy. Moje spostrzeżenia potwierdzają zresztą doskonale znający ISE przedstawiciele branży.

Targi ISE od zawsze kojarzyły się z deszczowym, zimnym i ciemnym początkiem lutego w  Amsterdamie – twierdzi Piotr Wypijewski, założyciel i prezes Statim IntegratorRozwój pandemii Covid i fakt zmiany lokalizacji spowodował, że bez sentymentu opuściliśmy ostatnie wydanie ISE w holenderskiej scenerii i z niecierpliwością czekaliśmy na słoneczną Barcelonę! Hale wystawowe Fira Barcelona to naszym zdaniem zdecydowanie lepszy obiekt ze względu na sam rozkład budynków – bez problemu można było trafić do konkretnego sektora bez konieczności częstego sięgania po mapę. Przez 3 dni udało nam się odwiedzić niemal wszystkie stoiska, przeprowadziliśmy kilkadziesiąt udanych spotkań i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nasze oczekiwania zostały w dużym stopniu zaspokojone.

Jadąc do Hiszpanii, trudno było przewidzieć, czego można spodziewać się na miejscu, jednak już w dniu rozpoczęcia okazało się, że najbliższe dni zgromadzą sporą liczbę odwiedzających – opisuje swoje doświadczenie z ISE 2022 Kamil Siech, High Touch Account Manager, Logitech Video CollaborationGłosy mówiące nawet przed pandemią o tym, że targi i konferencje organizowane na żywo nie będą się już cieszyły popularnością okazały się wypowiedziane nad wyraz. Spotkania stacjonarne i online, co zrozumiałe mają inną formę i moim zdaniem się nie wykluczają. ISE było wyjątkowe, ponieważ branża miała okazję spotkać się pierwszy raz od przeszło dwóch lat i to w nowej lokalizacji, Barcelonie.

Coroczne spotkania branży kojarzyły nam się z wietrznym i zimnym Amsterdamemmówi Adam Parzonka, Head of Sales Displays w Samsung Electronics PolskaW tym roku nastąpił przełom, spotkaliśmy się w Barcelonie. Wraz z nowym miejscem postawiliśmy na nową koncepcję stoiska – zrezygnowaliśmy z trzypoziomowej konstrukcji, na rzecz otwartej przestrzeni, w której wydzieliliśmy wiele sekcji prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania oparte o ekrany, zarówno LED, jak i LCD.

 

Adam Parzonka, Head of Sales Displays w Samsung Electronics Polska

 

ISE w nowej odsłonie, w nowym miejscu, po ponad dwuletniej przerwie w Barcelonie, gdzie spotkaliśmy się by zaprezentować gronu specjalistów, nasze najnowsze rozwiązania – powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager Visual Instruments w Epson PolskaJak było widać po liczbie odwiedzających targi, jak i wystawców, na te wydarzenie czekała cała branża. To co jest ważne w tych targach to kontakty interpersonalne, oraz możliwość fizycznego zademonstrowania najnowszych rozwiązań odwiedzającym.

ISE 2022 to wspaniały czas na to, by spotkać się z partnerami, dystrybutorami, klientami z całego świata – potwierdza Paweł Umiński, High Touch Sales Manager NEE – Video Collaboration w LogitechPokazaliśmy najnowsze produkty Logitech, były nowe premiery, pokazaliśmy też jak na tych nowych produktach pracować, jak ich używać.

 

Paweł Umiński, High Touch Sales Manager NEE – Video Collaboration w Logitech

 

Spotykamy się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie w słonecznej Barcelonie, z naszymi klientami końcowymi, partnerami i dystrybutorami – powiedział Adam Dyszkiewicz, Business Development Manager & Solution Evangelist w Lenovo(…) Frekwencja na ISE bardzo nas zaskoczyła. Myślę, że lokalizacja, słoneczna Barcelona, bardzo tu pomogła. To dobry czas na spotkania z branżą, z klientami, po tak długiej przerwie. Mimo iż mówimy o rozwiązaniach do pracy zdalnej, hybrydowej, to wiemy jedno na pewno: spotkania na żywo są również niezbędne. (…) Język polski był często słyszany na targach ISE 2022 w Barcelonie, gdzie pojawiło się szerokie grono partnerów, specjalistów z branży.

Cieszymy się, że mogliśmy, już po raz szesnasty, uczestniczyć w ISE w roli wystawcy – powiedział dla IT Reseller Michał Strzelec, Dyrektor Sprzedaży AV z firmy EdbakDecyzja o zmianie lokalizacji oraz dwuletnia przerwa sprawiły, że wszyscy są spragnieni wiedzy dotyczącej najnowszych technologii i nowych produktów, często szukając także propozycji wśród firmy, które realizują swoją produkcję w Europie.

 

Michał Strzelec, Dyrektor sprzedaży AV w EDBAK Sp. z o.o.

 

ISE zawsze stanowiło okazję do spotkania się zarówno na linii producent-partner, jak i producent-klient końcowy. Jak znakomicie podsumowuje Michał Ptak, Head of Marketing, Central Eastern Europe w Samsung Electronics: Partnerzy pytali ‘jaki nowy lineup?’ ‘jaki sprzęt?’. To ważne. Jestem dumny, że Samsung ma produkt dla was. Ale często ten sam sprzęt może opowiedzieć zupełnie różną historię dla klienta końcowego. Partnerzy słuchają klientów końcowych, wsłuchują się w problemy, z którymi oni przychodzą. Wiemy więc, jakie wyzwania klientom końcowym rozwiązują dzięki naszym produktom. Często więc chcemy mówić poprzez naszych partnerów do klienta końcowego.

 

Michał Ptak, Head of Marketing, Central Eastern Europe w Samsung Electronics

 

ISE to jednak nie tylko atmosfera tworzona przez miasto, organizacyjna jakość zapewniana przez sztab realizujący wydarzenie, ale też interesujące rozwiązania i premiery z branży AV i DS. Zwiedzając hale w Barcelonie podczas ISE 2022 można było bez problemu zauważyć, że znacząco większą rolę niż dwa lata temu odgrywają obecnie wszelkie rozwiązania mające usprawnić bądź ułatwić, a nieraz jedno i drugie, pracę zdalną, także dla większych zespołów. Widać także znacznie silniejsze zaangażowanie firm, które wcześniej raczej ograniczały swoją obecność na ISE, głównie ze względu na swoje portfolio. Dobrym przykładem jest silne zaznaczenie obecności przez Lenovo.

 

Adam Dyszkiewicz, Business Development Manager & Solution Evangelist w Lenovo

 

W tym roku pokazaliśmy bardzo dużo nowości z kategorii urządzeń Think. Przede wszystkim ThinkSmart – naszą stale rozrastającą się ofertę urządzeń do pracy hybrydowej i telekonferencji. Kilka zupełnie nowych produktów można było zobaczyć na zamknietym, dedykowanym pokazie dla wybranych klientów i partnerów. ThinkReality – czyli rozwiązania rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, bardzo ciekawe, gotowe rozwiązania dla biura przyszłości, jak też rozwiązania IoT, ThinkEdge, czyli segment rynku, który znacząco rośnie. Chcemy w nim istnieć i być liderem. –  powiedział Adam Dyszkiewicz, Business Development Manager & Solution Evangelist w Lenovo Portfolio ThinkEdge to aktualnie cztery dedykowane urządzenia dla projektów na brzegu sieci. Najważniejszym wydarzeniem było zamknięte spotkanie, na którym pokazaliśmy wybranej grupie klientów końcowych i partnerów, nasze rozwiązania przyszłości, czyli to, co będziemy wspólnie oferować szerzemu gronu użytkowników w drugiej połowie roku. Chciałbym też zwrócić szczególną uwagę na serię ThinkVision, a więc naszych rozwiązań monitorowych. Po raz pierwszy pokazaliśmy ekrany wielkoformatowe All-in-One, obsługujące zarówno scenariusze dotykowe, wideokonferencje, jak i wyświetlanie zdalne obrazu w salach konferencyjnych. (…) W trakcie spotkań z partnerami przybliżyliśmy także nasz program partnerski, Lenovo360, stawiający na wyspecjalizowanie. Przy coraz szerszym portfolio specjalizacja jest konieczna. Zaprezentowaliśmy po raz pierwszy szerszemu audytorium część programu Lenovo360 dedykowaną rozwiązaniom do pracy hybrydowej.

Na tegorocznej edycji targów ISE Logitech na ponad 200-metrowym stoisku zaprezentował pełne portfolio wideokonferencyjne, w tym rozwiązania hardware’owe, dedykowane do sal spotkań, do personalnego miejsca pracy, oraz rozwiązania software’owe do zarządzania rozwiązaniami. Mieliśmy też stanowiska przygotowane dla poszczególnych sektorów, takich jak edukacja, służba zdrowia czy przemysł. (…) Wśród pełnej gamy rozwiązań Logitech, szczególnym zainteresowaniem cieszył się długo wyczekiwany Logi Dock. Wielu klientów mogło go sprawdzić i przetestować na żywo.

W tym roku Logitech miał jedno z największych stanowisk, gdzie każdy mógł przetestować naszą technologię do wideokonferencji, a także produkty personalne, działające w różnych scenariuszach m.in. stanowiska do pracy w domu, czy w biurze. Takiego doświadczenia nie da się oddać poprzez spotkania hybrydowe czy online – dodaje Kamil Siech z Logitech.

ISE od zawsze jest “królestwem obrazu”, w tym tego, który później odnajdujemy w przestrzeni publicznej. Digital signage jest ważną częścią portfolio firm, które prezentują swoje rozwiązania na targach Integrated Systems Europe. Podczas tegorocznej edycji jak na dłoni było widać, że w ofensywie są technologie wyświetlania obrazu w oparciu o diody LED, które powoli wypierają inne rozwiązania.

 

Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator

 

Zgodnie z naszymi przewidywaniami moduły LED ostatecznie wyparły monitory bezszwowe LCD – mówi Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator wzrost rozdzielczości za sprawą micro LED, wysoka jasność, zdumiewający kontrast czy brak widocznych połączeń to tylko kilka powodów, dla których czołowi producenci zdecydowali się na wdrożenie i stosowanie tej technologii. Ten fakt tylko utwierdził nas w przekonaniu, że wybór sprzed kilku lat był słuszny – moduły LED to nieodzowna przyszłość branży Digital Signage oraz AV!

 

Andrzej Bieniek, Business Account Manager Visual Instruments Epson Europe B.V.

 

Jeśli chodzi o firmę Epson, która jest światowym liderem w produkcji projektorów, warto zwrócić uwagę szczególnie na nową serię projektorów instalacyjnych o wysokiej jasności, czyli PU-2200 – powiedział Andrzej Bieniek z Epson PolskaJest to 6 urządzeń o wysokich jasnościach: 13, 16 i 20 000 lumenów. Szczególnie istotny jest tu projektor o najwyższej jasności, ponieważ w porównaniu z jego poprzednikiem jest dwa razy lżejszy, jak również 70% mniejszy. (…) Waży poniżej 25 kg, a przy tak wysokiej jasności, przy stałych i okresowych instalacjach, ma to znaczenie. W instalację i transport można zaangażować jedną osobę, a nie, jak wcześniej, minimum dwóch. Warto także zwrócić uwagę na oprogramowanie Epsona, dedykowane właśnie do obsługi projektorów instalacyjnych, tworzenia wielkoformatowych obrazów, jak również do stackingu. To oprogramowanie jest bezpłatne. Przy wykorzystaniu specjalnych kamer do autokalibracji, to oprogramowanie skraca cały proces instalacji i pozwala na oszczędzenie czasu. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę była prezentacja nowego projektora dla kina domowego EHLS12000B.

 

Grzegorz Nowicki, Senior Channel Sales Manager w Samsung Electronics.

 

Jednym z najciekawszych rozwiązań, które pokazaliśmy na Integrated Systems Europe jest ekran Samsung The Wall – powiedział Grzegorz Nowicki, Senior Channel Sales Manager w Samsung ElectronicsRozwiązanie to wykonane jest w technologii LED COB czyli chip-on-board, jest to jedna z przełomowych technologii wyświetlania, pozwalająca na uzyskanie wyższego kontrastu, lepszej jakości kolorów oraz bardziej dynamicznego obrazu. Sam ekran jest też bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, co rozszerza spektrum jego zastosowań w różnego rodzaju rynkach wertykalnych. Wśród nowości, dużym zainteresowaniem cieszą się także ekrany z nowej gamy Samsung Flip w wersji Pro. W pewnym uproszczeniu, jest to zaktualizowana i wzbogacona wersja standardowego Flipa, która zawiera również funkcję SmartViewPlus, która pozwala na łączenie w jeden system rozwiązań mobilnych i ekranu interaktywnego. Na uwagę zasługuje też nasza nowa linia produktowa, ekrany LFD (Large Format Display) w wersjach QMB, QBB i QHB. Z jednej strony, są to klasyczne monitory wyświetlające, z drugiej, to kompleksowe rozwiązanie, posiadające m.in. wtyczkę do prowadzenia wideokonferencji z poziomu monitora.

Tegoroczne targi ISE w dużej mierze pewien niedosyt w obszarze premier, nadrabiały atmoserą powrotu do normalności. Chociaż jednym z czołowych tematów podczas wydarzenia była praca zdalna, to jednak spotkania na żywo są istotnym elementem funkcjonowania każdej branży.

Komunikacja wideo – komunikacją, narzędziem szybkiego interaktywnego kontaktu ale My nadal potrzebujemy kontaktu na żywo – powiedziała dla IT Reseller Alicja Borowicz, product managerka z AB S.A.ISE 2022 pod tym względem było wyjątkowe, po dwóch latach w nowym miejscu, w pięknych okoliczności Barcelońskiej Fire spotkaliśmy się we wspólnej przestrzeni aby podsumować czas pandemii i spojrzeć w przyszłość branży. Produktowo zabrakło efektu WOW ale widać aktywną pracę wszystkich producentów nad szczegółowym dopracowywaniem swoich rozwiązań do wyjątkowej sytuacji w jakiej znalazł się świat. Pracę szczególnie ważną bo opartą na wnikliwej analizie potrzeb użytkowników znajdujących się w zaskakującej sytuacji.

 

Kamil Sojka, North East Europe Video Collaboration Lead w firmie Logitech.

 

ISE konsekwentnie jednak, mimo zmiany miejsca i terminu, uderza skalą. W tej branży jest to impreza właściwie bezkonkurencyjna, o zasięgu znacznie większym niż tylko, co może sugerować jej nazwa, Stary Kontynent.

Dla części odwiedzających była to pierwsza szansa na zetknięcie się z naszymi produktami na żywo, np. klientów z takich krajów jak Sri Lanka czy Malediwy, którzy dodatkowo szukali informacji o możliwości dystrybucji naszych rozwiązań w swoim regionie. ISE pozostaje największą i najważniejszą konferencją AV w ujęciu światowym, która pozwala nam na niecodzienną wymianę doświadczeń – dodał Kamil Siech, High Touch Account Manager, Logitech Video Collaboration

Odmiana miejsca wpłynęła więc bez wątpienia na charakter imprezy. Czy targi organizowane w Barcelonie mają tendencję do “wylewania się” poza teren centrum wystawienniczego? Naturalnie. Jest to jednak dobra cecha, która pozwala wzmocnić interpersonalne relacje wewnątrz branży. To właśnie ten ludzki aspekt był najsilniejszym na ISE 2022. W świecie zdominowanym od dwóch lat przez spotkania, w których między ludźmi pośredniczy elektronika, nawet my, którzy technologię szczerze kochamy, potrzebujemy spotkań na żywo. ISE idealnie sprawdziło się w tej właśnie roli.

 

Jesteśmy gotowi na świat pracy hybrydowej! – podkreśla w wywiadzie okładkowym Kamil Sojka, North East Europe Video Collaboration Lead w firmie Logitech.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE