Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Branża oczekuje, że przepustowość LPDDR6 wzrośnie o ponad 100%

Według najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), biorąc pod uwagę, że przeciętne wyszukiwanie w Google wymaga 0,3 Wh, a każde żądanie do ChatGPT OpenAI zużywa 2,9 Wh, 9 miliardów wyszukiwań prowadzonych codziennie wymagałoby dodatkowych 10 terawatogodzin (TWh) energii elektrycznej rocznie. 

Obecnie kwestia niskiego zużycia energii pozostaje kluczowym problemem w branży. Na podstawie prognozowanej sprzedaży serwerów AI można stwierdzić, że branża AI może odnotować wykładniczy wzrost w 2026 r., a zapotrzebowanie na energię będzie co najmniej dziesięciokrotnie większe niż w roku ubiegłym.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku przemysł aktywnie rozwija półprzewodniki o niższym zużyciu energii. W przypadku produktów pamięciowych przyspiesza rozwój technologii LPDDR i produktów pokrewnych, takich jak moduł pamięci z kompresją o niskiej mocy (LPCAMM).

Produkty te są szczególnie odpowiednie do oszczędzania energii w urządzeniach mobilnych o ograniczonej pojemności baterii. Ponadto rozwój zastosowań sztucznej inteligencji w obszarach serwerowych i motoryzacyjnych powoduje zwiększone wykorzystanie LPDDR w celu zmniejszenia zużycia energii.

Jeśli chodzi o duże firmy, Micron, Samsung Electronics i SK Hynix przyspieszają rozwój nowej generacji LPDDR. Niedawno firma Micron ogłosiła wprowadzenie na rynek Crucial LPCAMM2. W porównaniu do istniejących modułów, produkt ten jest o 64% mniejszy i o 58% bardziej energooszczędny. Jako dedykowany moduł pakujący o małej mocy, który zawiera kilka najnowszych produktów LPDDR (LPDDR5X), jest to typ LCAMMM.

Technologia LPCAMM została po raz pierwszy wprowadzona na rynek przez firmę Samsung Electronics w zeszłym roku i oczekuje się, że w tym roku odnotuje znaczny wzrost rynku.

Obecnie Wspólna Rada ds. Inżynierii Urządzeń Elektronowych (JEDEC) planuje zakończyć prace nad specyfikacjami LPDDR6 w tym roku. Według doniesień branżowych cytowanych przez koreańskie media BusinessKorea, komercjalizacja LPDDR6 ma rozpocząć się w przyszłym roku. Branża przewiduje, że przepustowość LPDDR6 może być ponad dwukrotnie większa niż w przypadku poprzedniej generacji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE