Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Neuralink Muska stara się zapisać trzech pacjentów do badania dotyczącego implantów mózgowych

Neuralink, firma Elona Muska zajmująca się chipami mózgowymi, zamierza zapisać trzech pacjentów do oceny swojego urządzenia w badaniu, którego ukończenie ma zająć kilka lat.

Reuters podał w zeszłym roku, że firma starała się zapisać 10 pacjentów, gdy złożyła wniosek do amerykańskich organów regulacyjnych o rozpoczęcie badań klinicznych. Neuralink testuje swój implant zaprojektowany w celu zapewnienia sparaliżowanym pacjentom możliwości korzystania z urządzeń cyfrowych poprzez samodzielne myślenie, co może pomóc osobom z urazami rdzenia kręgowego.

Zanim firma Neuralink opublikowała w tym tygodniu szczegóły swojego badania, spotkała się z krytyką ze strony badaczy zajmujących się implantami mózgu i byłych urzędników regulacyjnych za nieudostępnianie informacji o badaniu, co jest powszechne w branży.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, która zatwierdziła badanie kliniczne, stwierdziła, że ​​generalnie woli, aby firmy publikowały informacje o swoich badaniach, aby zwiększyć zaufanie publiczne i uhonorować uczestniczących w nich pacjentów.

Szacuje się, że wyniki ujrzą światło dzienne w 2026 roku, a pełne badanie zakończy się w 2031 roku. Do badania zostaną włączeni pacjenci w wieku od 22 do 75 lat ze schorzeniami takimi jak porażenie czterokończynowe.

Zgodnie z kryteriami kwalifikacji opublikowanymi w bazie danych, pacjenci muszą mieć ograniczoną mobilność bez poprawy przez co najmniej rok, a oczekiwana długość życia jest większa lub równa 12 miesięcy.

Kwalifikujący się pacjenci muszą mieć bardzo ograniczony lub żaden ruch dłoni, nadgarstka i ramienia z powodu urazu rdzenia kręgowego lub zaburzenia neurologicznego zwanego stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS). Zgodnie ze szczegółami rejestru opublikowanymi w poniedziałek, „pierwsze wczesne studium wykonalności” rozpoczęło się w styczniu.

Neuralink pokazał film, na którym pacjent gra w szachy za pomocą sygnałów pochodzących z mózgu

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE