Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nvidia podobno otwiera drugie centrum badawczo-rozwojowe na Tajwanie

Kilka tajwańskich serwisów informacyjnych poinformowało o możliwości otwarcia przez Nvidię drugiego centrum badawczo-rozwojowego AI na wyspie. Firma założyła swoje pierwsze centrum badawczo-rozwojowe AI Innovation w Neihu w Tajpej w 2022 roku. Teraz krąży plotka, że gigant będzie współpracował z Foxconnem nad budową drugiego centrum badawczego w Kaohsiung Software Park na południu.

Telewizja tajwańska poinformowała, że dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, przybył wcześniej na targi Computex 2024, aby spotkać się z kierownictwem TSMC i innymi kluczowymi liderami łańcucha dostaw. Pojawiły się również doniesienia, że spotkał się z nowym prezydentem Tajwanu, Williamem Laiem, aby porozmawiać o drugim centrum badawczo-rozwojowym w Tainan lub Kaohsiung.

Chociaż nie mamy jeszcze żadnego potwierdzenia, może to być możliwa odpowiedź na niedawno ujawnione plany AMD dotyczące otwarcia centrum badawczo-rozwojowego na Tajwanie. Wydarzenia te mogą być dość zaskakujące, ponieważ Tajwan znajduje się obecnie w centrum wojny o chipy między USA i Chinami do tego stopnia, że TSMC, czołowa korporacja na wyspie, wyposażyła swoje fabryki w funkcję zdalnego samozniszczenia na wypadek wojny.

Budowanie centrów badawczo-rozwojowych na Tajwanie nadal ma jednak sens, zwłaszcza że produkuje się tam 90% serwerów AI wdrażanych na całym świecie. Lokalizacja w pobliżu głównych dostawców, takich jak TSMC, może ułatwić logistykę i usprawnić operacje.

Jednak Zhou Chongbin, zastępca dyrektora Departamentu Technologii Przemysłowych, twierdzi, że Nvidia ma obecnie tylko jedno centrum badawczo-rozwojowe AI na Tajwanie i że nie ma oficjalnych planów ani trwających rozmów dotyczących drugiego. Według Commercial Times, Chongbin powiedział, że Nvidia ma zbudować superkomputer AI „Taipei-1” w Kaohsiung, który nie jest centrum badawczo-rozwojowym. Plotka o centrum badawczo-rozwojowym może być zatem zwykłą błędną interpretacją planów budowy Taipei-1 z Foxconnem.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE