Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Panasonic w Elektrowni Powiśle zaprezentował nowe projektory 4K

11 października Panasonic zorganizował w warszawskiej Elektrowni Powiśle pokaz najnowszych technologii związanych z produkcją wideo oraz digital signage. Nie mogło tam zabraknąć redakcji IT Resellera. Zobaczyliśmy najnowsze projektory, kamery PTZ oraz rozwiązania ułatwiające zorganizowanie wirtualnego studia nagraniowego.

W Elektrowni Powiśle przedstawiciele Panasonica zaprezentowali najnowszy model projektorów z serii PT-REQ oraz PT-REZ, które będą dostępne w 3 różnych jasnością: 8, 10 oraz 12 tys. ANSI lumenów. Modele PT-REQ umożliwiają wyświetlanie obrazu w formacie 4K, natomiast PT-REZ pozwalają osiągnąć rozdzielczość WUXGA. Panasonic zapowiedział, że w drugim kwartale 2024 roku pojawią się urządzenia pozwalające wyświetlać obraz o jasności 15 tys. lumenów.

W przypadku tego najbardziej spektakularnego modelu mamy dość ciekawą sytuację, bo po raz pierwszy pokazujemy ten projektor w Polsce, ale właśnie 2 tygodnie temu dostarczyliśmy 39 sztuk tego urządzenia na potrzeby pewnego projektu, więc to ciekawe, że sprzedaż wyprzedziła premierę — mówi IT Resellerowi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonicu. — Nie mogę jeszcze ujawniać szczegółów, ale myślę, że już za jakieś 2-3 tygodnie będę mogła powiedzieć więcej. Będzie to bardzo fajny immersive show, czyli projekcja 360 ° łącznie z podłogą i sufitem. Myślę, że będzie dość głośno o tym przedsięwzięciu, więc tym bardziej mi miło, że Panasonic jest tutaj głównym graczem.

Szerokie możliwości zastosowania nowych projektorów Panasonica

W nowych projektorach Panasonica zastosowano nowych chip DLP, który jest bezpośrednio chłodzony cieczą. Projektory nie zajmują też wiele miejsca — są dwa a nawet trzy razy mniejsze od konkurencyjnych rozwiązań.

Proszę spojrzeć na rynek muzeów czy też galerii sztuki. W muzeach liczy się każdy sprzedany bilet, więc musimy mieć jak najwięcej powierzchni wystawienniczej. To, że Panasonic jako jedyny oferuje bardzo krótkie obiektywy, pozwala nam całkowicie ukryć urządzenie za ekranem, zabierając tylko kilkadziesiąt centymetrów, a nie kilka metrów, które są wymagane w przypadku projektorów innych marek. Dzięki temu możemy zaprosić kilkakrotnie więcej gości, co oznacza więcej sprzedanych biletów.

Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i możliwości dostosowania parametrów do swoich potrzeb, zastosowanie nowych projektorów Panasonica jest bardzo szerokie: można je wykorzystać zarówno w przypadku teatrów, muzeów, ale też na wyższych uczelniach, w pracy hybrydowej, czy do promocji marki.

Coraz bardziej stawiamy na prestiż i tak naprawdę takie maleńkie projektory kilka tysięcy ANSI nie są już czymś, co daje piękny image marce. Obraz emitowany z kilku projektorów można wykorzystać też do pokazywania obrazów już na wejściu w biurze. To efektowny sposób na zaprezentowanie logo firmy czy najnowszej reklamy. I tak właśnie również tutaj możemy idealnie użyć te projektory, czy do tworzenia digital signage promując markę korporacji, czy też wykorzystać w dużych salach konferencyjnych, gdzie coraz częściej organizowane są spotkania w formie hybrydowej — dodaje Przasnyska.

Ostry obraz nawet kiedy ustawimy projektor blisko ekranu

Projektory Panasonica wyposażono też w zmotoryzowany fokus peryferyjny, czyli funkcję, która zapobiega rozmywaniu się obrazu na brzegach ekranu, zwłaszcza kiedy projektor ustawiony jest blisko ekranu. Ta technologia pozwala zachować ostrą i czytelną jakość obrazu. Wystarczy manualnie wybrać każdy z rogów i wybrać wymaganą szczelność.

Nasze projektory oferują wyświetlanie do 600 cali obrazu z zaledwie kilkudziesięciu centymetrów. Przy tak dużym obrazie proszę mi uwierzyć, że każdy zwróci uwagę na wszelkie niedociągnięcia, więc myślę, że jest to niezwykle potrzebna i fajna technologia.

Częstotliwość wyświetlania równie ważna co rozdzielczość obrazu

Kolejną rzeczą, która wyróżnia produkty Panasonica, to częstotliwość odświeżania obrazu, która ma szczególne znaczenie w przypadku szybko poruszających się obrazów. Większość dostępnych projektorów na rynku umożliwia wyświetlanie obrazu jedynie z częstotliwością 60 HZ. Projektanci i inżynierowie Panasonica i tu nie zawiedli — nowe projektory umożliwiają wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z częstotliwością 240 klatek na sekundę, co sprawdzi się w przypadku transmisji sportowych czy e-gamingu. I to właśnie zdaniem Janusza Adamskiego, AV Sales Managera w Panasonicu, nad tym aspektem w najbliższych latach będą skupiały się firmy oferujące sprzęt do produkcji i wyświetlania materiałów audiowizualnych.

Wydaje mi się, że technologia obrazu natrafiła na pewnego rodzaju ograniczenie i to ograniczenie też wynika jakby z ludzkiej percepcji, niedoskonałości wzroku. Mam na myśli to, że im obraz jest bardziej dokładny, tym oko jest bardziej wrażliwe na zakłócenia obrazu. Olimpiada w Japonii uzmysłowiła osobom z branży, że aby można było realnie myśleć o produkowaniu i wyświetlaniu obrazu w rozdzielczościach 8K, to tak naprawdę 50 ramek czy 60 ramek na sekundę okazuje się zbyt małą wartościa. Aby 8K miało sens, konieczne jest zapewnienie minimum 120 klatek na sekundę, co powoduje konieczność wykorzystania ogromnych mocy obliczeniowych, co obecnie jest niedostępne cenowo. Raczej spodziewałbym się, że pozostaniemy przy rozdzielczości 4K, ale będziemy zwiększać ilości ramek wyświetlanych na ekranie po to, żeby uzyskać właściwą dynamikę i reprodukcję ruchu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE