Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chiny wycofują się z pościgu za nanometrami?

Stany Zjednoczone aktywnie blokują Chinom dostęp do najnowszych technologii, a Waszyngton wstrzymuje eksport zaawansowanych chipów i narzędzi do ich produkcji do azjatyckiej potęgi.

Ze względu na tę blokadę technologiczną, DigiTimes Asia poinformował, że Ye Tianchun, prezes oddziału układów scalonych Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników (CSIA) i sekretarz generalny Chińskiego Sojuszu Innowacji Układów Scalonych (CICIA) zachęca firmy do skupienia się na tworzeniu innowacji w dojrzałych procesach i technologiach. Koncentracja ta powinna mieć pierwszeństwo przed próbami dogonienia zachodnich i powiązanych z Zachodem firm półprzewodnikowych, takich jak Intel, Nvidia i TSMC.

Chińska firma Shanghai Micro Electronic Equipment Group (SMEE) już produkuje narzędzia litograficzne, a inna, Naura Technology, również chce wejść do branży. Jednak wciąż są one daleko w tyle za możliwościami ASML w zakresie produkcji chipów w najnowszych procesach. Jeśli Chiny nie znajdą sposobu na przezwyciężenie tych wyzwań w ciągu trzech do pięciu lat, istnieje ryzyko, że pozostaną w tyle w produkcji najnowocześniejszych chipów w porównaniu z zachodnimi rywalami.

Ye Tianchun uważa, że Chiny mogą wytyczyć nową ścieżkę w kierunku przewagi technologicznej. Zamiast podążać za najlepszymi globalnymi producentami chipów, takimi jak TSMC, w wyścigu nanometrów, sugeruje on, że chińskie firmy powinny skupić się na bardziej dojrzałych procesach i innowacjach architektonicznych.

Amerykańskie sankcje uczyniły Chiny jednym z liderów w dziedzinie chipów z dojrzałymi węzłami. Dlatego sensowne jest, aby Chiny wykorzystały swoje podstawowe mocne strony i skierowały się w stronę produkcji wysokiej jakości starszych chipów, których potrzebuje większość urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Wiele chińskich firm technologicznych chce wziąć udział w wyścigu nanometrów, który już dawno zdominowali tacy giganci jak Intel, AMD, Nvidia i Qualcomm. Jednak Chinom trudno będzie ich dogonić, zwłaszcza że Stany Zjednoczone blokują je na każdym kroku. Zamiast więc podążać za nimi, chińskie firmy technologiczne mogłyby wytyczać własną ścieżkę i tworzyć innowacje w zakresie technologii, które USA i ich sojusznicy zaniedbują.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE