Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IBM uruchamia program „Call for Code”, aby rozwijać technologie wspierające walkę z klęskami żywiołowymi – W ramach inicjatywy Call for Code IBM udostępni start-upom rozwiązania warte 30 mln dolarów.

Firma IBM wraz z David Clark Cause, Amerykańskim Czerwonym Krzyżem i Linux Foundation powołała Call for Code, czyli inicjatywę angażującą start-upy oraz programistów. Jej celem jest zmierzenie się z jednym z najważniejszych problemów naszej cywilizacji: jak zapobiegać, sprawnie interweniować i szybko wrócić do normalności po wystąpieniu katastrofy naturalnej.

 

Rok 2017 był jednym z najgorszych w dziejach pod względem liczby katastrof naturalnych takich jak pożary, powodzie, trzęsienia ziemi i sztormy. Z tego powodu pomoc ich ofiarom jest jednym
z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed społecznością międzynarodową.

 

W IBM wykorzystujemy potencjał technologii takich jak sztuczna inteligencja, blockchain, internet rzeczy oraz chmura obliczeniowa do znalezienia odpowiedzi na największe wyzwania dla biznesu – mówi Bob Lord, IBM chief digital officer. – Teraz, przy pomocy Call for Code, wzywamy wszystkich programistów do przyłączenia się do nas i korzystania z tych samych nowoczesnych technologii, aby pomagać ludziom i całym społecznościom.”

 

W ramach inicjatywy Call for Code IBM zaprasza programistów do rywalizacji w tworzeniu nowych aplikacji, w obszarze: Cloud, Data, AI, Blockchain,  mających na celu pomóc w przygotowaniu się do katastrof naturalnych. Uczestnicy mogą na przykład stworzyć aplikację wykorzystującą dane pogodowe i informacje dotyczące łańcucha dostaw do zaalarmowania aptek o konieczności zwiększenia zamówień leków, wody butelkowanej i innych przedmiotów w zależności od prognoz. Innym rozwiązaniem mogłaby być aplikacja przewidująca miejsce i zakres wystąpienia katastrofy, pozwalająca służbom ratunkowym na wysłanie zawczasu odpowiednich sił, by najlepiej pomóc poszkodowanym.

 

W ramach inicjatywy IBM planuje w ciągu 5 lat udostępnić narzędzia deweloperskie, technologię, bezpłatny kod i szkolenia z ekspertami, na co przeznaczy 30 milionów dolarów. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową, jak również długoterminowe wsparcie przy wprowadzaniu swojego projektu w życie – od etapu prototypu do faktycznej użytkowej aplikacji. Poza otrzymaniem wsparcia deweloperskiego zwycięski zespół może dołączyć do jednego z projektów Corporate Service Corps IBM (CSC), aby wdrożyć swoje rozwiązanie bezpośrednio w lokalnej społeczności, która tego potrzebuje. Zespoły CSC składają się z ekspertów IBM z różnych krajów, którzy spędzają między 4 a 6 tygodni w wybranych miastach, realizując projekty doradcze w zakresie wybranych zagadnień, ważnych dla danej społeczności.

 

Aby dołączyć do Call for Code należy zarejestrować się na stronie Callforcode.org. Projekty mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób między 18 czerwca a 31 sierpnia 2018 r. We wrześniu wyłonionych zostanie trzydziestu półfinalistów, spośród których jury wybierze trójkę finalistów. Zwycięzcę poznamy w listopadzie 2018 r.

 

W ramach promocji inicjatywy Call for Code IBM planuje zorganizować interaktywne akcje edukacyjne, hackatony i wsparcie społeczności dla programistów z całego świata w ponad 50 miastach, w tym w Amsterdamie, Bangalurze, Berlinie, Delhi, Dubaju, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Sao Paulo i Tel Awiwie.

 

Informacje dodatkowe, pełen grafik spotkań, szkolenia oraz możliwość dołączenia do inicjatywy Call for Code dostępne są pod adresem http://www.developer.ibm.com/callforcode.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE