Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Apple może mieć problem. Z fabryki głównego podwykonawcy, Foxconna, odeszło ponad 20 tys. pracowników.

Może okazać się, że zakup nowego iPhone’a na gwiazdkę będzie zadaniem dość karkołomnym. Przyczyn należy szukać w Chinach. 

Jak podaje Reuters, ponad 20 000 pracowników ogromnej chińskiej fabryki firmy Foxconn odeszło z firmy. Rzecz dotyczy nowo zatrudnianych pracowników. Twierdzą oni, że zostali wprowadzeni w błąd co do świadczeń odszkodowawczych. Foxconn zaoferował 10 000 juanów (około 1400 dolarów) protestującym pracownikom, którzy zgodzili się zrezygnować i opuścić fabrykę. Firma przeprosiła za „błąd techniczny” związany z wynagrodzeniem, co według pracowników było czynnikiem, który doprowadził do protestów obejmujących starcia z pracownikami ochrony.

Odejścia z największej na świecie fabryki iPhone’ów (w chińskim mieście Zhengzhou) to kolejny problem, przed którym staje Foxconn. Firma zmaga się z ograniczeniami związanymi z COVID-19, które podsyciły niezadowolenie wśród pracowników w czołowej fabryce firmy. Te napięcia przerodziły się ostatnio w otwarte zamieszki.

Pechowo, do tych wydarzeń dochodzi teraz, w czwartym kwartale, a więc przed Bożym Narodzeniem i styczniowym świętem Nowego Roku Księżycowego w Chinach. W związku z problemami Foxconna, narastają obawy co do zdolności firmy do dostarczania produktów Apple na kluczowy okres zakupowy. Odejścia pracowników skomplikują cel Foxconna, jakim jest wznowienie pełnej produkcji do końca listopada.

Fabryka w Zhengzhou odpowiedzialna jest za około 70% produkcji iPhone’a.

Aż 17 polskich firm wyróżnionych w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe – zwycięzcą została czeska spółka FTMO, po raz drugi z rzędu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE