Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Apple zatrudnia byłego dyrektora ds. sztucznej inteligencji w centrum danych Google

Apple powołało Sumita Guptę na stanowisko dyrektora ds. produktów w Apple Cloud.

Gupta spędził ostatnie trzy lata w Google, ostatnio jako starszy dyrektor i szef zarządzania produktami w Google Infrastructure. Gupta powiedział, że w Google kierował “ogólną strategią produktu, operacjami biznesowymi i relacjami z klientami dla produktów infrastruktury centrów danych Google, począwszy od baz danych, analiz, menedżerów zasobów, harmonogramów, kompilatorów, procesorów TPU / AR, pamięci masowej i sieci”.

Przed objęciem tego stanowiska Gupta był starszym dyrektorem ds. zarządzania produktami w zakresie infrastruktury AI/ML, gdzie, jak mówi, “zaproponował i kierował stworzeniem nowego skalowalnego superkomputera opartego na TPU i powiązanego oprogramowania skalującego, które jest obecnie głównym produktem używanym do trenowania dużych modeli (LLM) w Google, w tym Gemini/Bard”.

Gupta spędził również prawie sześć lat w IBM, ostatnio pełniąc funkcję dyrektora ds. strategii AI i CTO AI. W latach 2007-2015 był dyrektorem generalnym ds. AI i centrów danych z akceleracją GPU w Nvidii.

Jak twierdzi Gupta na swoim profilu na LinkedInie, był tam “kluczowy w budowaniu nowego startupu AI i biznesu centrów danych w Nvidii od zera do biznesu centrów danych o wartości ponad 1 miliarda dolarów”. Wraz z rozkwitem generatywnej sztucznej inteligencji, Nvidia odnotowała w ostatnim kwartale przychody z centrów danych w wysokości 18,4 mld USD.

Apple zatrudnia obecnie inżynierów infrastruktury i chmury, którzy dołączą do zespołu Gupty. “Budujemy platformę wielochmurową, która będzie zasilać kluczowe usługi Apple, począwszy od muzyki, TV+, sportu i oferty AI/ML” – czytamy w niedawnej ofercie pracy. “Infrastruktura chmurowa Apple obejmuje podstawowe usługi platformowe i usługi zarządzane wymagane do rozwoju, wdrażania i wdrażania na szeroką skalę chmury publicznej”.

Oferta wspomina o preferowanym doświadczeniu w dwóch platformach chmurowych – Google Cloud i Amazon Web Services. Uważa się, że Apple korzysta z obu i od dawna jest największym klientem Google w zakresie pamięci masowej. W ubiegłym roku firma zaczęła wykorzystywać Google do opracowywania podstawowych modeli sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE