Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ukraiński Kyivstar przeznaczył 90 milionów dolarów na walkę z następstwami cyberataku

Wiodący ukraiński operator komórkowy Kyivstar przeznaczył 90 milionów dolarów na walkę z podejrzanym rosyjskim cyberatakiem na swoje usługi i powiedział, że wpłynęło to na jego wzrost.

Włamanie, opisane przez dyrektora generalnego jako największy cyberatak na infrastrukturę telekomunikacyjną na świecie, uderzyło w Kyivstar w grudniu, uszkadzając infrastrukturę i zakłócając sygnał telefonii komórkowej dla milionów Ukraińców.

„Przed cyberatakiem odnotowywaliśmy wzrost o 11%-12% kwartał do kwartału w 2023 roku. Cyberatak pochłonął około 3% rocznego wzrostu” – powiedział dyrektor generalny Oleksandr Komarov agencji informacyjnej Interfax-Ukraina.

Komarov dodał, że operator komórkowy przeznaczył 3,6 miliarda hrywien (90,76 miliona dolarów) na walkę z następstwami ataku. Kwota ta została przeznaczona na naprawę szkód, a także na wzmocnienie systemu i sfinansowanie programu lojalnościowego dla klientów.

Kyivstar, należący do notowanego na giełdzie w Amsterdamie operatora telefonii komórkowej Veon, ma 24,3 miliona abonentów telefonii komórkowej, a także ponad 1,1 miliona abonentów domowego Internetu.

Ówczesny szef cyberszpiegów w Kijowie powiedział wówczas, że jest przekonany, iż atak został przeprowadzony przez Sandworm, jednostkę cyberwojskową rosyjskiego wywiadu wojskowego. Solntsepyok, grupa uważana przez Ukrainę za powiązaną z Sandworm, przyznała się do odpowiedzialności. Rosja nie skomentowała ataku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE