Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel zbliża się do zawarcia umowy o wartości 11 mld USD na finansowanie fabryki w Irlandii

Intel prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą zarządzającą aktywami Apollo Global Management w celu sfinansowania budowy fabryki chipów w Irlandii.

Według Wall Street Journal, transakcja, w ramach której Apollo mogłoby wyłożyć około 11 miliardów dolarów wsparcia finansowego, może zostać sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Apollo Global Management jest powiązany z wysiłkami zmierzającymi do pozyskania funduszy od kwietnia, kiedy to poinformowano, że Apollo ma wejść w spółkę joint venture z konkurencyjnymi firmami inwestycyjnymi KKR i Stonepeak w celu sfinansowania projektu Leixlip. Według źródeł zaznajomionych z tą sprawą, Apollo wyłoniło się jako faworyt i ostatnio wysunęło się na samodzielnego partnera.

Fabryka 34 Intela w Irlandii była dużym plusem dla firmy i jej silnych długoterminowych relacji z Irlandią. Fab 34, niedawno dodany do kampusu Intela w Irlandii, produkuje technologię procesową Intel 4 do produkcji płytek obliczeniowych dla procesorów Intel Core Ultra Meteor Lake. Fabryka jest jedynym producentem półprzewodników na dużą skalę w Europie wykorzystującym technologię ekstremalnego ultrafioletu (EUV) w swoim przepływie pracy, co prowadzi spekulantów do przypuszczeń, że Intel chce, aby Leixlip rozszerzył swoją produkcję na bardziej ambitne węzły procesowe, takie jak Intel 3, Intel 20A i Intel 18A, które będą działać w rodzinach Intel Arrow Lake i Panther Lake.

Po wyodrębnieniu jednostki biznesowej Foundry w marcu tego roku, Intel miał dość trudny początek 2024 roku. W kwietniu firma poinformowała, że Intel Foundry odnotował 7 miliardów dolarów strat operacyjnych w 2023 roku, a firma odnotowała dodatkową stratę operacyjną w wysokości 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2024 roku, przy przychodach jednostki niższych o 10 procent rok do roku.

Przemawiając po opublikowaniu wyników, dyrektor generalny Pat Gelsinger powiedział, że spadek przychodów jednostki Foundry nie był nieoczekiwany, a firma spodziewała się, że w 2024 r. odnotuje największe straty operacyjne, zanim ostatecznie osiągnie rentowność w 2027 r.

Pomimo spowolnienia, Intel kontynuuje planowaną ekspansję w zakresie produkcji chipów. W marcu ogłoszono, że Intel otrzyma 8,5 miliarda dolarów bezpośredniego finansowania, 11 miliardów dolarów niskooprocentowanych pożyczek oraz 25-procentową ulgę podatkową na inwestycje kapitałowe o wartości do 100 miliardów dolarów w ramach ustawy, która zostanie wykorzystana do wsparcia inwestycji firmy w Arizonie, Nowym Meksyku, Ohio i Oregonie.

Oprócz niedawno zgłoszonej irlandzkiej fabryki, firma planuje również budowę obiektów w Niemczech i Malezji.

Intel tworzy japoński zespół ds. automatyzacji produkcji chipów

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE