Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Umowa AT&T i AST SpaceMobile sprawi, że każdy telefon stanie się telefonem satelitarnym

Wkrótce abonenci AT&T będą mieli możliwość zapewnienia sobie dostępu do usług komórkowych nawet w typowych martwych strefach, takich jak głębokie parki narodowe lub odległe lokalizacje wiejskie.

Operator komórkowy współpracuje z AST SpaceMobile od 2018 roku na mocy protokołu ustaleń, pomagając temu drugiemu w testowaniu dwukierunkowych połączeń audio, SMS-ów i połączeń wideo za pośrednictwem satelitów w kosmosie przy użyciu zwykłych smartfonów. Teraz firmy zawarły ostateczną umowę handlową, co oznacza, że AT&T jest coraz bliżej zaoferowania abonentom możliwości przekształcenia ich zwykłych telefonów w legalne urządzenia satelitarne.

Telefony muszą znajdować się wystarczająco blisko wież komórkowych, aby móc uzyskać jakąkolwiek usługę. Dlatego ludzie zwykle nie są w stanie zadzwonić do rodziny, a nawet wysłać SMS-a, gdy są w lesie lub w górach. Usługa satelitarno-telefoniczna AT&T będzie wykorzystywać satelity jako wieże komórkowe, a ponieważ są one umieszczone na orbicie, są w stanie zapewnić łączność nawet w odległych obszarach.

Firmy osiągnęły porozumienie w samą porę przed startem rakiety tego lata, która wyniesie w kosmos pięć komercyjnych satelitów AST. Satelity te umożliwią AT&T wdrożenie usługi i są tylko pierwszymi w planowanej konstelacji firmy. Niestety, AT&T nie ujawniło jeszcze konkretnej daty wdrożenia usługi, a także nie jest jasne, czy będzie pobierać dodatkowe opłaty za tę możliwość.

W ubiegłym roku AT&T napisała do FCC, aby zgłosić obawy dotyczące podobnej technologii satelitarnej do telefonicznej, nad którą pracują T-Mobile i SpaceX. Obie firmy zawarły sojusz w 2022 roku, obiecując zapewnić użytkownikom usługę, do której będą mogli uzyskać dostęp, nawet jeśli znajdują się na środku oceanu. SpaceX wystrzelił pierwsze satelity Starlink z możliwością bezpośredniego połączenia z komórką w styczniu 2024 roku, a firmy wysłały i odebrały pierwsze wiadomości tekstowe za pośrednictwem T-Mobile za pomocą satelitów tydzień później. Operator powiedział, że planuje zaoferować publicznie SMS-y oparte na satelitach jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE