Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

SoftBank Corp chce pomóc pracownikom call center, “łagodząc” telefony od wściekłych klientów za pomocą AI

Radzenie sobie z irytującymi klientami może być niezwykle stresujące dla pracowników call center, ale japoński SoftBank Corp uważa, że ma rozwiązanie: oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które łagodzi ton głosu klientów.

Trzeci co do wielkości dostawca usług telekomunikacyjnych w kraju zamierza rozpocząć testowanie technologii wewnętrznie i zewnętrznie w ciągu następnego roku i skomercjalizować ją do końca marca 2026 roku.

„Pracujemy nad opracowaniem rozwiązania, które może przekształcić głos klienta w spokojny ton konwersacyjny i dostarczyć go naszym pracownikom przy użyciu technologii rozpoznawania emocji i przetwarzania głosu opartej na sztucznej inteligencji – stwierdził SoftBank w komunikacie prasowym. – Dzięki temu rozwiązaniu staramy się utrzymywać dobre relacje z klientami poprzez solidną komunikację, zapewniając jednocześnie dobrostan psychiczny naszych pracowników”.

Japonia szczyci się wysokim standardem obsługi klienta, ale kwestia nękania personelu pracującego w branży usługowej zyskała w ostatnich latach większą świadomość. Rząd rozważa wprowadzenie przepisów mających na celu wzmocnienie ochrony pracowników.

Około połowa z około 33 000 respondentów ankiety przeprowadzonej w tym roku przez UA Zensen, związek zawodowy zrzeszający pracowników głównie z branży usługowej i handlu detalicznego, stwierdziła, że doświadczyła nękania ze strony klientów w ciągu ostatnich dwóch lat. Incydenty te obejmowały przemoc werbalną, zastraszanie, a w niektórych przypadkach nawet żądania ze strony klientów, by pracownicy klękali i kłaniali się w ramach przeprosin.

Ponad 100 respondentów stwierdziło, że szukało pomocy psychiatrycznej w wyniku nękania.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE