Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

OpenAI Sama Altmana podpisuje umowę dotyczącą treści z News Corp.

Kierowana przez Sama Altmana firma OpenAI podpisała umowę, która zapewni jej dostęp do treści z niektórych z największych publikacji informacyjnych należących do konglomeratu medialnego News Corp.

Umowa pojawia się kilka tygodni po tym, jak wspierany przez Microsoft gigant AI zawarł umowę na licencjonowanie treści z Financial Times w celu opracowania modeli AI.

Dostęp do mnóstwa danych ma pomóc w ulepszeniu treści tworzonych przez ChatGPT OpenAI, chatbota, który może generować ludzkie odpowiedzi na podpowiedzi i tworzyć streszczenia długich tekstów.

Takie partnerstwa są również kluczowe dla szkolenia modeli sztucznej inteligencji i mogą być lukratywne dla wydawców wiadomości, którym tradycyjnie odmawiano części zysków gigantów internetowych za dystrybucję ich treści.

OpenAI, która zapoczątkowała szał sztucznej inteligencji, uruchamiając swojego chatbota w 2022 roku, zawarła również w zeszłym tygodniu umowę dotyczącą treści z platformą mediów społecznościowych Reddit.

OpenAI nie ujawniło szczegółów finansowych swojej najnowszej umowy, ale Wall Street Journal, który jest własnością News Corp, poinformował, że może ona być warta ponad 250 milionów dolarów w ciągu pięciu lat.

Umowa obejmuje również gwarancję, że treści nie staną się dostępne na ChatGPT natychmiast po ich opublikowaniu w jednym z serwisów informacyjnych, podał raport WSJ. Umowa da OpenAI dostęp do aktualnych i zarchiwizowanych treści z kilku publikacji News Corp, w tym Wall Street Journal, MarketWatch, Times i innych.

Tym samym akcje News Corp wzrosły o około 4%.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE