Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hewlett Packard Enterprise rośnie w siłę, podobnie jak zapotrzebowanie na serwery AI

Hewlett Packard Enterprise zanotował wzrost o około 14% w obrocie przedrynkowym po tym, jak firma prognozowała przychody za trzeci kwartał powyżej szacunków Wall Street. Pomógł w tym rosnący popyt na serwery zoptymalizowane pod kątem sztucznej inteligencji.

Analitycy z Bernstein stwierdzili, że sugeruje to potencjał dla HPE i równorzędnej firmy Dell Technologies do „bardzo silnych dostaw w ciągu następnego kwartału lub dwóch, ponieważ realizują one zaległości”, ale zależy to od tego, czy klienci będą skłonni do wcześniejszego odbioru dostaw.

Firma z Teksasu ma zamiar zwiększyć swoją wartość rynkową o około 3 miliardy dolarów, jeśli zyski przed otwarciem sesji rynkowej utrzymają się po tym, jak zaimponowała inwestorom optymistycznymi wynikami kwartalnymi.

Co najmniej ośmiu analityków podniosło swoje docelowe ceny akcji do poziomu od 19 do 23 USD po wynikach. Hewlett Packard notuje 8,9-krotność swoich 12-miesięcznych szacunków zysków, w porównaniu z 16,5 dla Della i 23,1 dla Super Micro Computer.

Według danych LSEG, spółka prognozowała przychody za trzeci kwartał w wysokości od 7,4 mld USD do 7,8 mld USD, w porównaniu z szacunkami analityków na poziomie 7,46 mld USD.

Przychody z serwerów wzrosły o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim, do 3,9 mld USD w drugim kwartale zakończonym 30 kwietnia. Przychody z serwerów AI wzrosły ponad dwukrotnie, do 900 mln USD, a portfel zamówień wyniósł 3,1 mld USD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE