Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czas na kolejny krok dla Asusa? Firma przygląda się rynkowi serwerów i HPC

Tajwański producent sprzętu konsumenckiego Asus chce rozwinąć swoją działalność w zakresie technologii korporacyjnych i chmury, planując zacząć oferować klientom całkowite systemy do uruchamiania sztucznej inteligencji.

Jak donosi The Register, SVP firmy Jackie Hsu powiedział, że rynek wysokowydajnych obliczeń (HPC) i serwerów stał się “dużym obszarem wzrostu” dla Asusa.

Asus był zaangażowany w szereg projektów związanych ze sztuczną inteligencją, w tym w rozwój własnego modelu językowego (LLM) o 176 miliardach parametrów. Nazwany Formosa Foundation Model, został przeszkolony na zestawach danych w języku lokalnym w celu generowania tekstu z tradycyjną chińską semantyką.

Firma pomogła również zbudować superkomputer Taiwania 2 o mocy dziewięciu petaflopów, a w 2022 r. nawiązała współpracę z Nvidią w celu zbudowania superkomputera na Tajwanie do użytku przez badaczy medycznych. Hsu powiedział również, że Asus zbudował centrum danych dla nadchodzącego superkomputera Taiwania 4, osiągając wskaźnik PUE na poziomie 1,17.

Hsy przyznał, że Asus w wyniku swojej pracy w tej przestrzeni, zaczął współpracować z klientami w celu projektowania i budowania systemów do uruchamiania sztucznej inteligencji, przy czym Asus zapewnia większość oprogramowania i sprzętu.

Podczas corocznej imprezy Computex na Tajwanie, która odbyła się na początku tego miesiąca, Asus zaprezentował nową serię serwerów RS700-E12 i RS720-E12. Firma twierdzi, że sprzęt ten, oparty na procesorach Intel Xeon 6, został zaprojektowany specjalnie w celu sprostania wyzwaniom związanym z wysokowydajnymi obciążeniami.

Prezes ASUSa – Jonney Shih – i CEO Intela – Pat Gelsinger – na stoisku ASUS COMPUTEX

Dodatkowo, aby wspierać dostępność krytycznych aplikacji, takich jak bazy danych, wirtualizacja i edycja multimediów, Asus wprowadził również na rynek rozwiązanie pamięci masowej SAN z serii VS320D.

Firma oferuje już swoim klientom szeroką gamę serwerów, w tym produkty obsługujące obciążenia o dużej gęstości, a także serwery stelażowe, GPU i Edge.

Ponadto CEO Nvidii, Jensen Huang, ogłosił, że gigant GPU będzie współpracował z Asusem w celu dostarczenia czegoś, co nazwał “fabrykami sztucznej inteligencji”.

Prezes ASUS – Jonney Shih – i dyrektor generalny NVIDIA – Jensen Huang – przed ASUS ESC AI Pod, który wykorzystuje NVIDIA GB200 NVL72

Huang wyjaśnił podczas swojego przemówienia programowego Computex, że te tak zwane fabryki składają się z systemów sztucznej inteligencji dla aplikacji w chmurze, lokalnych, wbudowanych i brzegowych, z ofertami od pojedynczych do wielu procesorów graficznych, od x86 do Grace oparte na procesorach i technologii chłodzenia powietrzem.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE