Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel zainwestuje około 30 mld dolarów w nowo powstające fabryki układów scalonych, wspólnie z kanadyjskim Brookfield Asset Management.

Intel i kanadyjski Brookfield Asset Management uzgodniły, że wspólnie zainwestują do 30 miliardów dolarów w nowo powstające fabryki układów scalonych amerykańskiego producenta w Arizonie, jednocześnie podsycając ambicje Intela, by jeszcze większa część produkcji została przeniesiona do Stanów Zjednoczonych.

Spółka Brookfield zainwestuje do 15 miliardów dolarów za 49% udziałów w projekcie rozbudowy, podczas gdy Intel zachowa większość udziałów i kontrolę operacyjną nad dwoma fabrykami układów scalonych w Chandler w Arizonie. Inwestycja jest rozszerzeniem umowy podpisanej przez Intela i Brookfielda w lutym, dotyczącej zbadania możliwości finansowania nowych zakładów produkcyjnych Intela.

Obie firmy nie ujawniły konkretnych warunków. David Zinsner, szef finansów Intela, powiedział analitykom, że oprocentowanie wynosi od 4,4% do 8,5%, co jest droższe niż finansowanie długu, ale tańsze niż finansowanie kapitałowe. Dzięki tej transakcji Intel może zachować zdolność do zadłużania się na inne priorytetowe cele, zachowując jednocześnie kontrolę operacyjną.

Umowa ta została zawarta po tym, jak prezydent USA Joe Biden podpisał w tym miesiącu ustawę CHIPS i Science Act, która przewidywała 52,7 mld USD dotacji na produkcję i badania nad półprzewodnikami w USA. Zinsner powiedział, że porozumienie między firmami “opiera się na dynamice wynikającej z niedawnego przejścia ustawy CHIPS w USA.”

Po tym jak Pat Gelsinger przejął stery Intela na początku 2021 roku, firma ogłosiła wielomiliardowe inwestycje w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych. Miały one na celu zwiększenie produkcji chipów Intela po tym, jak przemysł przeszedł przez ponad dwuletni kryzys dostaw, który wykoleił produkcję komputerów i pozostałych produktów wykorzystujących zaawansowane półprzewodniki.

Transakcja z Brookfieldem ma zostać zamknięta do końca 2022 roku. Przy transakcji Intelowi doradzała firma Lazard Frères.

 

Intel Raptor Lake (Core 13. generacji) – czego spodziewać się po nadchodzącej rodzinie procesorów?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE