Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD planuje budowę nowego ośrodka badawczo-rozwojowego o wartości 155 mln USD 

AMD planuje utworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego na Tajwanie w ramach rządowego programu „A+ global R&D and innovation partnership program”.

Wiadomość została ogłoszona przez tajwańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych (MOEA), które odmówiło podania dalszych szczegółów na temat centrum, poza stwierdzeniem, że proces składania wniosków jest w toku. Jednak według raportu UDN, anonimowe źródło rządowe podało, że inwestycja ma wynieść około 155 milionów dolarów.

Serwis informacyjny podał również, że MOEA określiła cztery wymagania dla AMD: współpraca z tajwańskimi firmami zajmującymi się projektowaniem układów scalonych; rozwój serwerów AI, które mogą być produkowane na Tajwanie; stacjonowanie wyższej kadry kierowniczej na Tajwanie i rekrutacja 20 procent pracowników badawczo-rozwojowych w kraju oraz współpraca z tajwańskimi uniwersytetami.

Nienazwane źródło UDM twierdzi, że AMD pozytywnie odpowiedziało na te warunki. Dyrektor generalny firmy, Lisa Su, ma wziąć udział w targach Computex Taipei na początku czerwca i ma omówić plany dotyczące obiektu z nowym prezydentem Tajwanu Lai Ching-te.

Globalny program partnerstwa w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji został opracowany w celu wspierania zagranicznych przedsiębiorstw w opracowywaniu zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, półprzewodniki nowej generacji i nowe struktury sieci 5G na Tajwanie. Zgodnie z warunkami programu, firmy mogą ubiegać się o dotacje w wysokości do 50 procent całkowitego budżetu na badania i rozwój, który zainwestowały.

Jednak wszystkie początkowe fundusze programu zostały już przydzielone, a MOEA czeka teraz, aż nowa administracja rządowa przygotuje nowy budżet na naukę i technologię.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE