Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Giganci z branży układów scalonych łączą siły w celu ograniczenia emisji CO2

Nowo utworzona grupa wiodących producentów sprzętu komputerowego ma się spotkać, aby przedyskutować sposoby zmniejszenia emisji CO2 w całym łańcuchu dostaw półprzewodników.

Członkowie Semiconductor Climate Consortium (SCC), w skład którego wchodzą takie firmy jak Intel, Micron, Samsung, SK Hynix, TSMC, AMD, Google i Microsoft, będą prowadzić sesje podczas konferencji klimatycznej COP27 w Sharm El-Sheik w Egipcie. Ślad węglowy przemysłu półprzewodników pozostaje ogromnym problemem; pomimo rosnącego wykorzystania energii odnawialnej do zasilania produkcji półprzewodników, produkcja sprzętu komputerowego nadal dominuje w produkcji węgla przez największe firmy technologiczne, jeśli wierzyć najnowszym badaniom Uniwersytetu Havard. Członkowie założyciele potwierdzili swoje poparcie dla Porozumienia Paryskiego i powiązanych porozumień prowadzących do osiągnięcia ścieżki 1,5⁰C.

Organizacja twierdzi, że jest to pierwsza globalna współpraca firm z branży półprzewodników, której celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw.

Członkowie konsorcjum twierdzą, że są zobowiązani do pracy nad szeregiem celów, w tym współpracy i dostosowania się do wspólnych podejść, innowacji technologicznych i kanałów komunikacyjnych w celu ciągłego zmniejszania emisji gazów cieplarnianych.

Ponadto, cele grupy obejmują nacisk na bardziej publiczne raportowanie postępów w zakresie emisji z zakresów 1, 2 i 3-stopnia w skali roku, jak również ustalenie bliskich i długoterminowych celów dekarbonizacji w celu osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE