Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CSIA sprzeciwia się kontroli eksportu w USA, Holandii i Japonii 

Jak podano w środę, Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodnikowego (CSIA), największa w kraju grupa handlowa przemysłu chipowego, sprzeciwia się zgłoszonym kontrolom eksportu ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Holandii.

 

W styczniu pojawiły się doniesienia medialne, w których stwierdzono, że Japonia i Holandia zgodziły się przestrzegać ograniczeń eksportowych wobec chińskiego sektora chipów, które rząd USA ogłosił w październiku 2022 r. Początkowe sankcje USA dotyczyły chińskich zakupów zaawansowanych chipów komputerowych sztucznej inteligencji (AI), a także sprzętu, który fabryki chipów mogłyby wykorzystać do produkcji najnowocześniejszych chipów komputerowych. Liderami rynku w tej ostatniej kategorii są Japonia i Holandia. Oba kraje są jedynymi producentami konkurencyjnych na rynku maszyn litograficznych, które są kluczowym komponentem w procesie produkcji chipów.

 

Jak podaje Reuters, rządy nie odniosły się bezpośrednio do doniesień o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, a stopień ich przestrzegania i egzekwowania ograniczeń pozostaje niejasny. Holenderski ASML jest dominującym na świecie dostawcą urządzeń do litografii w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV), których nie sprzedaje już do Chin zgodnie z wcześniejszym amerykańskim zakazem. Wraz z ASML japońskie firmy Nikon Corp i Canon Inc produkują maszyny do litografii w głębokim ultrafiolecie (DUV), których producenci używają do wytwarzania mniej zaawansowanych chipów.

 

Ograniczenia, jeśli staną się rzeczywistością, „spowodują poważne szkody dla przemysłu półprzewodników w Chinach, ze szkodą dla światowej gospodarki, a także długoterminowe szkody dla interesów konsumentów na całym świecie” – stwierdziło stowarzyszenie w komunikacie. CSIA wezwała również chiński rząd do ustanowienia zasad „utrzymania zdrowego rozwoju ekologii światowego przemysłu półprzewodnikowego”.

 

Odlewnia chipów z siedzibą w Szanghaju Semiconductor Manufacturing International Corp i producent pamięci Yangtze Memory Technologies Co Ltd z siedzibą w Wuhan należą do chińskich firm, które mają zostać dotknięte ograniczeniami.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE