Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CEO Intela, Pat Gelsinger zaprosił Elona Muska do zwiedzenia linii produkcyjnych Intela

Pat Gelsinger zaprosił, poprzez wpis na platformie X, jej właściciela, szefa Tesli i SpaceX, Elona Muska, na wycieczkę… po jednej z fabryk Intela. Takie zaproszenie może być (i zapewne jest) próbą nakłonienia kontrowersyjnego miliardera do współpracy z “niebieskimi”.

W poście na platformie społecznościowej X, Gelsinger powiedział, że myślał o Musku, gdy Intel otrzymał 8,5 miliarda dolarów finansowania z ustawy CHIPS. Gelsinger również stara się pozyskać przychylność Sama Altmana z OpenAI. Nie jest tajemnicą, że Altman i Musk za sobą nie przepadają. CEO Intela stara się szybko pozyskać wielu klientów dla Intel Foundry Services (IFS), zwłaszcza, że teraz mowa o biznesie wzmocnionym solidnymi dotacjami publicznymi. 8,5 mld USD wsparcia to świetna wiadomość dla krajowych planów Intela dotyczących produkcji chipów, obejmujących projekty w Arizonie, Nowym Meksyku, Ohio i Oregonie. Być może opóźnione projekty budowlane, takie jak megafabryka w Ohio, przyspieszą, mając świeże finansowanie. Intel otrzymał także 11 miliardów dolarów w pożyczkach o niskim oprocentowaniu i 25% kredytu podatkowego na inwestycje do 100 miliardów dolarów.

W poście CEO Intela zwrócił się do Elona Muska, obiecując zwiedzenie nowoczesnych linii produkcyjnych Intela. Musk z pewnością byłby doskonałym sojusznikiem i klientem dla usług produkcyjnych Intela. Kontrowersyjny miliarder z RPA działa przy wielu technologicznych projektach, które są, w większości, silnie zależne od procesorów. Firmy Muska kupują akceleratory AI zarówno od AMD, jak i Nvidii, głównie do zadań takich jak uczenie maszynowe, widzenie komputerowe, samojezdność itd. Firmy Muska opracowuje również własne układy ASIC Dojo do zastosowań specjalistycznych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE