Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Taśma przeżywa swój renesans” – wyjaśnia Arthur Kilian, Regional Sales Manager CEE w Qualstar Corporation podczas wydarzenia All of Backup – Rewanż Ligi Mistrzów Backupu

Arthur Kilian Regional Sales Manager CEE w Qualstar Corporation był jednym z gości wydarzenia All of Backup – Rewanż Ligi Mistrzów Backupu, organizowanego przez Exclusive Networks. 

All of Backup – Rewanż Ligi Mistrzów Backupu to wydarzenie poświęcone tematyce backup & recovery, organizowane przez Exclusive Networks. Organizator postawił na piłkarską oprawę, nie rezygnując przy tym z wiedzy merytorycznej. W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję śledzić jedną z ciekawszych debat w branży z ostatniego czasu. Naprzeciwko siebie siedli przedstawiciele vendorów, dystrybucji i integratorów, by porozmawiać o krajobrazie rynku backup & recovery. Szybko dało się dostrzec podział na zwolenników różnych technologii: chmury, macierzy tradycyjnych oraz rozwiązań taśmowych.

Taśma, odsyłana już wiele razy do lamusa, jest wciąż obecna jako nośnik archiwizacyjny, ciesząc się zasłużoną opinią wysokiej trwałości. Zdaniem Arthura Kiliana z Qualstar Corporation, można wręcz mówić o renesansie tego rodzaju nośnika danych.

 

“Mimo, że obecna od ponad 70 lat, taśma nie jest przeżytkiem – taśma wiecznie żywa” – nieco żartobliwie stwierdził Arthur Kilian, Qualstar Corporation, omawiając przebieg debaty – “Konkluzja była taka, że na koniec trzeba jednak mieć tę ostatnią deskę ratunku, którą jest taśma. (…) Systemy dyskowe są bardzo interesujące, ale z reguły nie są nastawione na zabezpieczanie informacji, ale na stały dostęp do informacji. (…) Od minimum 3-4 lat taśma przeżywa swój renesans. Jest to spowodowane zarówno atakami ransomware, jak i mniejszym zużyciem energii (…) Nie mówiąc już o niskim koszcie samego nośnika, który cały czas tanieje”

 

 

Wydarzenie All of Backup – Rewanż Ligi Mistrzów Backupu było pod wieloma względami dość odświeżające – pojawiły się kontrowersyjne tematy, niecodzienna, piłkarska oprawa oraz bardzo silna reprezentacja ekspertów reprezentujących zróżnicowane podejście do backup & recovery sprawiły, że przygotowany przez Exclusive Networks event był jednym z ciekawszych w ostatnim czasie.

 

Zapraszamy także do obejrzenia komentarza Mirosława Chełmeckiego, Data Center & Cloud Department Director w Exclusive Networks Poland:

All of Backup – Rewanż Ligi Mistrzów Backupu: “Najważniejsza jest znajomość środowiska i umiejętność rozmowy z klientem końcowym” – wskazuje Mirosław Chełmecki z Exclusive Networks Poland

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE