Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa OLX mianuje Christiana Gisy’ego nowym dyrektorem generalnym

Grupa OLX (“OLX”), globalny lider rynku, który tworzy platformy ułatwiające handel, ogłosiła powołanie Christiana Gisy’ego na stanowisko dyrektora generalnego.

Christian będzie odpowiedzialny za kierowanie strategią, wzrostem i rozwojem działalności firmy w Europie i Afryce Południowej, w tym za jej znane marki, takie jak OLX, Otomoto, Standvirtual, Property24 i AutoTrader. Będzie raportował do Ervina Tu, tymczasowego dyrektora generalnego Prosus, jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie i właściciela Grupy OLX.

OLX z siedzibą w Amsterdamie jest jedną z najszybciej rozwijających się firm ogłoszeniowych na świecie. W dzisiejszym środowisku makroekonomicznym możliwość dostarczania niedrogich produktów i usług zarówno przez firmy, jak i konsumentów jest cenniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. OLX istnieje po to, aby umożliwić kupującym zakup rzeczy, których zwykle nie kupiliby jako nowe, a sprzedawcom umożliwić zarobienie dodatkowej gotówki i wygenerowanie własnego strumienia przychodów. Każdego miesiąca platformy OLX wyświetlają ponad 73 mln aktywnych ofert, a ponad 13 mln osób wystawia przedmioty na sprzedaż.

Jako były dyrektor generalny CinemaxX i AUTODOC, dyrektor finansowy Scout24 Group i dyrektor zarządzający AutoScout24 Group, Christian zbudował solidne osiągnięcia w połączeniu ze znaczącym doświadczeniem w zapewnianiu wzrostu i ekspansji wartości w firmach marketplace i eCommerce. Christian pełnił również funkcję przewodniczącego rady doradczej w Avito – jednej z byłych, odnoszących duże sukcesy firm OLX Group.

Ervin Tu, tymczasowy dyrektor generalny Prosus, skomentował:

“Doświadczenie Christiana jako CEO wniesie ważną wiedzę i przywództwo do Grupy OLX w miarę jej dalszego rozwoju. Christian ma również głębokie zrozumienie sektora Classifieds i dobrze zna Grupę z poprzedniej roli doradczej. Cieszymy się, że możemy powitać go w OLX”.

Oprócz skupienia się na wynikach biznesowych, rentowności i wzroście, Christian zapewni, że innowacje będą nadal stanowić podstawę nadrzędnej strategii OLX. Rozwój technologii, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, nadal napędza innowacje w obszarze ogłoszeń i tworzy nowe możliwości rynkowe oraz standardy dla klientów.

Christian obejmuje stanowisko CEO po okresie stałego postępu biznesowego w OLX. W listopadzie 2023 r., w ramach wyników Prosus za HY24, OLX odnotował wiodący w branży wzrost o +32%. W tym samym okresie zysk handlowy spółki wzrósł ponad dwukrotnie do 94 mln USD, a marża zysku handlowego wzrosła o 12 punktów procentowych do 27%.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE