Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

„Liczy się biznes, który razem budujemy” podkreśla Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i regionie CEE, w najnowszym odcinku IT Reseller TV – Liderzy Branży

Gościem najnowszego a zarazem ostatniego w 2022 roku odcinka “Liderów Branży” był Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i regionie CEE. 

Samsung to prawdziwy gigant na rynku nowoczesnych technologii. Od telefonów w naszych kieszeniach, przez telewizory w naszych salonach, aż po zaawansowane systemy digital signage – logo koreańskiego producenta jest dosłownie wszędzie. Technologia Samsunga  znajduje się także w wielu innych urządzeniach, przede wszystkim pod postacią pamięci. To właśnie część biznesu zajmująca się pamięciami jest dziś wiodącą w całym imperium Samsunga.

 

“Ponad połowa zysków Samsunga pochodzi dziś z półprzewodników” – podkreślił w programie IT Reseller TV “Liderzy Branży” Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i regionie CEE“Jest to olbrzymia zmiana, wskazująca na to, jak zmienia się nasza gospodarka (…) Jest coraz bardziej cyfrowa. Półprzewodniki są potrzebne w coraz bardziej finezyjnych, ale też w coraz prostszych zastosowaniach: od szczoteczki do zębów, poprzez samochody, które (…) potrzebują do kilkuset różnego rodzaju chipów. Właściwie nie ma granicy. Zapotrzebowanie wzrasta wszędzie indziej: medycyna, wojsko. Półprzewodniki potrzebne są wszędzie.”

 

Poruszyliśmy oczywiście także kwestię przyszłorocznych planów Samsung Memory oraz współpracy producenta pamięci z partnerami w Polsce:

 

“Liczy się biznes, który razem budujemy” – powiedział Maciej Kamiński – “Chcę zdrowego wzrostu. Z każdym partnerem będziemy rozmawiać indywidualnie o jego targetach, czego on chce dokonać. (…) Na polskim rynku pracujemy z czterema dystrybutorami i z nimi realizujemy 100% naszej sprzedaży do rynku (…) Kupujących u nich firm jest kilka tysięcy, z czego wspólpracuje z nami w sposób stały około 350-370 firm, jako zidentyfikowanych partnerów. W programie partnerskim uczestniczy około 50 partnerów. Program oczywiście ewoluuje. (…) Memory jest widziane jako kategoria, którą można handlować”

 

W rozmowie z Maciejem Kamińskim poruszyliśmy wiele tematów m.in. aktualnych cen pamięci czy rywalizacji konkretnych technologii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Produkujemy i przetwarzamy coraz więcej danych. Te natomiast wymagają nie tylko bardziej pojemnych, ale i coraz szybszych nośników. Wniosków płynących z naszej rozmowy jest wiele, ale chyba najbardziej oczywistym, a rynkowo najbardziej istotnym, jest to, że przed biznesem związanym z pamięcią półprzewodnikową jest raczej jasna przyszłość, bo zapotrzebowanie na tego typu podzespoły będzie stale rosło.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży” – po lewej redaktor naczelny IT Reseller, Krzysztof Bogacki, po prawej Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i regionie CEE

 

Najnowszy odcinek naszego cyklu rozmów z czołowymi postaciami branży w Polsce (chociaż nie tylko) zamyka niezwykle produktywny rok, w którym wyemitowaliśmy ponad sto filmów, w tym kilkanaście odcinków “Liderów Branży”. Dziękujemy Wam za oglądanie i przypominamy o subskrybowaniu naszego kanału. Warto także kliknąć w ikonę dzwoneczka, aby nie przegapić kolejnych odcinków.

 

IT RESELLER nr. 348/2021 „Proponujemy niezrównaną wiarygodność – podkreśla w wywiadzie okładkowym Mariusz Ziółkowski, TD SYNNEX

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE