Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD ubiega się o duże dofinansowanie od tajwańskiego Ministerstwa Gospodarki

Niedawno firma NVIDIA złożyła wniosek do Ministerstwa Gospodarki (MOEA) w sprawie Programu Innowacyjnych Badań i Rozwoju Przemysłowego A+, który doprowadził do utworzenia pierwszego centrum badawczo-rozwojowego w Azji i powstania największego tajwańskiego superkomputera AI, czyli Taipei-1. Teraz amerykański inny producent chipów postanawia przejść tę samą drogę.

MOEA potwierdziło, że AMD złożyło wniosek o dotację w ramach programu A+ Industrial Innovative R&D Programme pod koniec 2023 r. Jednak środki na program zostały już wyczerpane. Dlatego też fundusze mogą zostać rozdzielone w piątej fazie Programu Innowacyjne B+R w przemyśle A+, z budżetem na naukę i technologię ustalonym na rok 2025. Taki podział budżetu musi zostać zatwierdzony przez nową administrację rządową.

Według raportu UDN AMD planuje zainwestować 5 miliardów NTD (około 155 milionów dolarów) w utworzenie centrum badawczo-rozwojowego na Tajwanie i zamierza ubiegać się o udział w programie badawczo-rozwojowym A+ Industrial Innovative R&D od MOEA, podkreślając kluczową rolę Tajwanu w projektowaniu chipów AI i produkcja.

Urzędnicy MOEA podkreślili, że AMD musi przedstawić konkretny plan i uzyskać zgodę komisji przeglądowej utworzonej przez Departament Technologii Przemysłowej MOEA.

Wcześniej znaczne dotacje MOEA dla przedsiębiorstw globalnych w ramach programu innowacyjnych badań i rozwoju przemysłowego A+ wywoływały mieszane reakcje w branży. Niektóre czołowe lokalne firmy projektujące układy scalone skrytykowały MOEA, argumentując, że wspieranie firm globalnych prowadzi do konkurencji z lokalnymi firmami i drenuje cenne lokalne talenty badawczo-rozwojowe. Aby uniknąć kontrowersji, MOEA określiła cztery szczegółowe wymagania dla AMD.

Po pierwsze, mają nadzieję, że AMD będzie współpracować z tajwańskimi firmami projektującymi układy scalone. Po drugie, wszelkie opracowane serwery AI powinny być produkowane na Tajwanie. Po trzecie, co najmniej 20% siły roboczej badawczo-rozwojowej powinno pochodzić z zagranicy, a kadra kierownicza wysokiego szczebla powinna znajdować się na Tajwanie. Po czwarte, AMD powinno współpracować z tajwańskimi uniwersytetami, aby wspólnie rozwijać talenty.

MOEA twierdzi, że reakcja AMD była bardzo pozytywna, a szczegółowa weryfikacja wniosku nastąpi w drugiej połowie roku.

Do tej pory główny projekt A+ MOEA zatwierdził dotacje tylko dla dwóch globalnych firm, Microna i NVIDII, zapewniając im odpowiednio 4,722 miliarda NTD (146,48 miliona dolarów) i 6,7 miliarda NTD (207,8 miliona dolarów). MOEA wierzy, że strategia ta pomoże umocnić przewagę konkurencyjną Tajwanu w światowych sektorach półprzewodników i sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE