Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zoom dołączył do grupy firm działających wspólnie przeciwko terrorystom i ekstremistom (GIFCT).

Platforma wideokonferencyjna Zoom dołączyła do organizacji antyterrorystycznej utworzonej przez główne amerykańskie firmy technologiczne, w tym Meta (wcześniej znaną jako Facebook) i Microsoft.

Globalne Internetowe Forum do Walki z Terroryzmem (Global Internet Forum to Counter Terrorism, GIFCT) to niezależna grupa, za pośrednictwem której firmy członkowskie udostępniają na swoich stronach informacje w celu zwalczania terroryzmu i ekstremizmu. Członkami założycielami GIFCT są Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube. GIFCT powstał w 2017 roku pod naciskiem rządów USA i Europy po serii ataków terrorystycznych w Paryżu i Brukseli. Obecnie liczba członków wynosi 18, a wśród nich jest m.in. Airbnb, Tumblr i WordPress.

Współpraca firm w ramach GIFCT polega m.in. na zarządzaniu bazą danych do udostępniania skrótów, w której firmy członkowskie mogą udostępniać „hasze”, unikalne liczbowe reprezentacje oryginalnych fragmentów treści, które zostały usunięte z ich usług. Inne firmy mogą używać tych skrótów do identyfikowania tej samej treści w swoich witrynach i przeglądania lub usuwania materiałów. Ogranicza to potrzebę ręcznego weryfikowania treści.

Zoom sam doświadczył licznych problemów z działalnością ekstremistów. Gdy osoby prywatne, instytucje i firmy korzystały z aplikacji do wideokonferencji podczas ograniczeń związanych z COVID-19, Zoom stanął w obliczu głośnych problemów z moderacją treści. Obejmowały one nadużycia, takie jak „zoombombing”, gdzie nieproszeni użytkownicy przerywali połączenia innych osób w celu dzielenia się treściami rasistowskimi, przemocowymi lub pornograficznymi.

Dyrektor wykonawczy GIFCT, Nicholas Rasmussen, powiedział w oświadczeniu, że z przyjemnością wita Zoom w organizacji, ponieważ jego misja „wymaga współpracy z różnorodnymi firmami … w celu opracowania wieloplatformowych rozwiązań, które sprawiają, że terroryści i brutalni ekstremiści są nieskuteczni w całym Internecie”.

GIFCT spotkał się z krytyką ze strony niektórych obrońców praw człowieka i praw cyfrowych za scentralizowaną lub zbyt szeroką cenzurę.

Intel zainwestuje 7 mld dolarów w budowę nowej fabryki w Malezji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE