Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wyniki kwartalne Grupy Lenovo napawają optymizmem

Część firm wskazuje obecnie na oznaki ożywienia w sektorze technologii. Do podobnych wniosków doszło Lenovo, wskazują w swoich wynikach na poprawę wydajności kwartał do kwartału.

Lenovo Group Limited wraz ze swoimi spółkami zależnymi [zwanymi dalej Grupą] ogłosiło wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2023/2024, upubliczniając kwotę przychodu Grupy w kwocie 14,4 miliarda USD i zysk netto w wysokości 273 milionów USD*.

Marża zysku brutto wzrosła rok do roku do 17,5%, co stanowi rekordowy poziom w drugim kwartale. Zdywersyfikowane źródła wzrostu Grupy w dalszym ciągu zapewniały dobre wyniki, a przychody z działalności niezwiązanej z komputerami PC stanowiły 40% przychodów Grupy, co oznacza wzrost o trzy punkty rok do roku.

 

„W zeszłym kwartale, pomimo wyzwań makro, zaobserwowaliśmy wyraźne oznaki ożywienia w całym sektorze technologicznym. Dzięki naszej dobrej realizacji, doskonałości operacyjnej i ciągłym inwestycjom w innowacje, osiągnęliśmy kolejną poprawę wyników kwartał do kwartału, co wskazuje zachęcającą ścieżkę ożywienia gospodarczego” – zapewnia Yuanqing Yang, prezes i dyrektor generalny Lenovo.

 

W najbliższej przyszłości Lenovo zamierza w dalszym ciągu skupiać się na możliwościach stwarzanych przez sztuczną inteligencję. Dzięki hybrydowemu modelowi sztucznej inteligencji, ofercie rozwiązań typu „kieszonka do chmury”, silnemu ekosystemowi i partnerstwom (w tym rozwój partnerstwa firmy z firmą NVIDIA) oraz rosnącemu portfolio technologii i możliwości sztucznej inteligencji gdzie zdaje się mieć wyjątkową pozycję w drodze do odniesienia sukcesu.

Podczas corocznego wydarzenia poświęconego innowacjom Tech World w październiku firma przedstawiła swoją wizję pod hasłem „AI dla wszystkich”, koncentrując się w szczególności na swoim modelu hybrydowej sztucznej inteligencji, w której współistnieją modele fundacji publicznych, prywatnych i osobistych, aby umożliwić wszystkim dostęp do sztucznej inteligencji przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa i prywatności.

Ciągłe inwestycje w innowacje, a w szczególności w sztuczną inteligencję, mają jeszcze bardziej wzmocnić zdolność Lenovo do wykorzystania wykładniczego wzrostu dzięki sztucznej inteligencji oraz zapewnienia zrównoważonego wzrostu i rentowności firmy.

Grupa jest przekonana, że już wkrótce będziemy świadkami powrotu to tendencji wzrostowej rok do roku przedsiębiorstwa.

 

* na podstawie Standardów Sprawozdawczości Finansowej spoza Hongkongu (HKFRS)

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE