Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Przychody chińskiego Baidu za zakończony kwartał przewyższają szacunki

Największy chiński dostawca wyszukiwarek internetowych Baidu przekroczył we wtorek szacunki przychodów za trzeci kwartał, do czego przyczyniły się wyższe przychody z reklam, wynikające z oznak ożywienia chińskiej gospodarki. 

Jak podaje Reuters, Międzynarodowy Fundusz Walutowy podał na początku tego miesiąca, że gospodarka Chin wzrośnie w tym roku o 5,4%, podnosząc swoją wcześniejszą prognozę wzrostu na poziomie 5%. Ten fakt skłonił firmy do zwiększania wydatków na reklamę konsumencką w Internecie.

Przychody za kwartał zakończony 30 września wyniosły 34,45 miliarda juanów (4,72 miliarda dolarów), w porównaniu z szacunkami analityków na poziomie 34,33 miliarda juanów, według danych LSEG.

Akcje Baidu notowane na giełdzie w USA nieznacznie wzrosły w handlu przed otwarciem sesji.

Przychody Baidu z marketingu internetowego wzrosły w trzecim kwartale o 5% do 19,7 miliarda juanów. W tym kwartale Baidu odnotowało dochód netto w wysokości 6,68 miliarda juanów, odwracając stratę w wysokości 146 milionów juanów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Spółka odnotowała skorygowany zysk w wysokości 20,4 juanów na akcję American Depozyt (ADS), w porównaniu z zyskiem wynoszącym 16,87 juanów na akcję rok wcześniej. Według LSEG przekroczyło to również średni szacunek analityków wynoszący 16,55 juanów za ADS.

Huawei jednak zachowa obsługę aplikacji z Androida, ale nie we wszystkich częściach świata

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE