Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei jednak zachowa obsługę aplikacji z Androida, ale nie we wszystkich częściach świata

Huawei zaprezentował niedawno HarmonyOS Next z jedną zasadniczą zmianą – nie będzie obsługi plików APK, czyli natywnych aplikacji na Androida. Z pewnymi, jak się okazuje, wyjątkami.

Richard Yu, dyrektor generalny Huawei, ujawnił, że nowy system operacyjny jest gotowy do wdrożenia dla użytkowników końcowych, wywołując zamieszanie wśród właścicieli telefonów marki Huawei na całym świecie. Tydzień po ogłoszeniu firma wyjaśniła, że jednostki zagraniczne nie otrzymają nowego systemu operacyjnego. Telefony komórkowe i tablety spoza Chin będą nadal korzystać z EMUI – systemu podobnego wizualnie do HarmonyOS, opartego na projekcie Android Open Source Project, ale pozbawionego usług i aplikacji Google, i nadal będą obsługiwać natywne aplikacje na Androida. Według China Mobile Huawei „będzie w dalszym ciągu zwiększać swoje wsparcie dla programistów na całym świecie”. Firma stworzyła ogromną społeczność twórców aplikacji, pracując wyłącznie nad tym, aby aplikacje na Androida ze sklepów innych firm działały poprawnie na telefonach pozbawionych Google.

Kierownictwo Huawei wielokrotnie zapewniało, zarówno oficjalnie, jak i nieoficjalnie, że wsparcie dla telefonów i tabletów na rynkach poza Chinami będzie stale rosło, a firma w dalszym ciągu postrzega siebie jako głównego producenta oprogramowania i sprzętu w świecie telefonów komórkowych. Huawei będzie nadal używać marki EMUI w swoich urządzeniach zagranicznych, dopóki nie uzyska całkowitej pewności, że klienci będą gotowi zaakceptować przejście na HarmonyOS.

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE