Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nokia obniża docelową marżę zysku na 2026 rok i zdobywa kontrakt z Deutsche Telekom 

Fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego Nokia poinformował we wtorek, że po utracie umowy z amerykańskim operatorem telekomunikacyjnym zrewidował w dół swoją porównywalną docelową marżę operacyjną do co najmniej 13% do 2026 r. z co najmniej 14% wcześniej. 

Nokia oświadczyła, że nadal widzi możliwość osiągnięcia poprzedniego celu, jednak biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe w jej działalności w zakresie sieci komórkowych, uznała, że rewizja jest rozważna.

Ponadto Nokia planuje także restrukturyzację swojej działalności w zakresie sieci komórkowych poprzez obniżenie bazy kosztów, aby do 2026 r. osiągnąć dwucyfrową marżę operacyjną na sprzedaży w wysokości 10 miliardów euro (10,78 miliarda dolarów). Aby osiągnąć ten poziom, trzeba byłoby około 11,5 miliarda euro sprzedaży.

W październiku Nokia poinformowała, że w celu obniżenia kosztów zwolni do 14 000 pracowników, ostrzegając, że nie spodziewa się natychmiastowego ożywienia rynku po odnotowaniu 20% spadku sprzedaży w trzecim kwartale spowodowanego słabszym popytem na sprzęt 5G.

Interesy firmy ucierpiały po tym, jak AT&T wybrała firmę Ericsson do budowy sieci telekomunikacyjnej z wykorzystaniem nowej, obniżającej koszty technologii zwanej otwartą siecią dostępu radiowego (ORAN), która obejmie 70% jej ruchu bezprzewodowego w Stanach Zjednoczonych do końca 2026 r.

„Decyzja AT&T to zła wiadomość, oczywiście to przyznajemy” – powiedział w wywiadzie dyrektor naczelny Nokii, Pekka Lundmark, dodając, że jest to sytuacja zależna od klienta, w dużej mierze uwarunkowana finansowo, a nie technologicznie czy wydajnościowo.

Tego samego dnia Nokia i Deutsche Telekom (DT) ogłosiły we wtorek zawarcie umowy na korzystanie z ORAN w Niemczech, co oznacza powrót fińskiej firmy do sieci komercyjnych DT. Projekt jest już w trakcie realizacji i będzie przedłużany od pierwszego kwartału przyszłego roku.

„Od 2017 r. byliśmy poza tą siecią, a teraz wracamy do niej dzięki technologii ORAN, co jest dla nas znaczącym zwycięstwem” – powiedział Lundmark.

Prognozy zagrożeń na 2024 rok od Fortinet – Rosnące znaczenie sztucznej inteligencji oraz cyberataki w modelu usługowym Cybercrime-as-a-Service (CaaS)

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE