Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Niezawodność, szybkość, oszczędność – jak zdaniem eksperta Kingston Technology modernizacja dysków zmienia biznes

W obecnych czasach, gdy koszty związane z utrzymaniem i obsługą technologii IT rosną, firmy ograniczają budżet na sprzęt – według raportu Gartner firmy są zaniepokojone wydatkami na sprzęt. Co mogą zrobić, aby zoptymalizować koszty i nie stracić na jakości? Jednym z rozwiązań jest stopniowa modernizacja istniejącego sprzętu. Inwestując w dodatkową pamięć i pamięć masową, organizacje mogą wykorzystać wydajność i szybkość oferowaną przez DRAM i SSD.

Zarządzanie technologią informatyczną w firmie często jest procesem złożonym i wymagającym długoterminowej perspektywy. Pojawiają się przy tym nowe aspekty, które wymagają uwagi. Pierwszym z nich są nowe standardy wydajności związane z technologiami takimi jak urządzenia IoT, edge computing oraz specyficzne wymagania w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Drugim zaś rosnące koszty energii, które mogą wpłynąć na stabilność finansową organizacji.

 

Modernizacja infrastruktury sprzętowej – co daje?

Modernizacja z użyciem dysków SSD i zwiększanie pojemności pamięci przynosi korzyści finansowe, jak również poprawia efektywność inwestycji. W ciągu ostatnich lat, rynek technologiczny tak się rozwinął, że nawet bardziej świadome kosztów firmy mogą korzystać z zalet dysków SSD w konkurencyjnych cenach. Dlatego koszty nie są już główną przeszkodą w odświeżaniu zasobów sprzętowych.

Nie można zapominać o innych korzyściach płynących z modernizacji, takich jak na przykład zwiększona niezawodność i wydajność. Firmy muszą dostosowywać swoją infrastrukturę do rosnących wymagań, zwłaszcza w zakresie mobilności i dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Współczesna technologia, taka jak dyski SSD z interfejsem NVMe, stała się dostępniejsza cenowo, co otwiera drzwi do technologicznej innowacji.

 

Modernizacja systemów magazynowania danych – na co zwrócić uwagę?

Warto uwzględnić kilka kluczowych aspektów, takich jak pojemność, szybkość zapisu i odczytu oraz rodzaj interfejsu. Konieczność dostosowania pojemności wynika z charakterystyki działalności firmy – podczas gdy dokumentacja i raporty nie wymagają dużo miejsca, to rozbudowane bazy danych czy materiały multimedialne mogą potrzebować większej przestrzeni. Efektywność operacji związanych z transferem danych wzrasta wraz z prędkością odczytu i zapisu.

 

Dyski SSD wykorzystujące protokół komunikacyjny NVMe i interfejs PCIe, gwarantują wyższą przepustowość i krótszy czas reakcji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań SATA. Jednym z przykładów jest Kingston KC3000 SSD – dzięki imponującej prędkości odczytu (do 7000 MB/s), dysk ten przyspiesza zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy, stanowiąc idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Dzięki takiemu wyborowi firmy mogą znacznie obniżyć koszty operacyjne, jednocześnie zaspokajając rosnące potrzeby w zakresie infrastruktury. Firma Kingston oferuje nie tylko produkty, ale także wsparcie i wiedzę specjalistyczną. Aby uzyskać pomoc w wyborze odpowiedniego dysku SSD dla swojej firmy, zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można zapytać ekspertadodaje Robert Sepeta, Business Development Manager, Kingston Technology.

 

W dłuższej perspektywie odpowiednio zaplanowana modernizacja może przynieść liczne korzyści. Istnieje wiele powodów do inwestycji w modernizację, nawet w obliczu cięć budżetowych. Dłuższy okres użytkowania urządzeń i redukcja kosztów posiadania są ważne dla stabilności finansowej firmy, ale także dla środowiska.

 

Oddychałem najczystszym powietrzem na Ziemi… w fabryce półprzewodników

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE