Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel i Ericsson ogłaszają uruchomienie wspólnego centrum badawczego.

Kiedy mowa o współpracy firm o takim dorobku, tak znaczącym wpływie na współczesną technologię, należy oczekiwać poważnych efektów. 

Telekomunikacyjny potentat ze Szwecji, Ericsson i czołowy amerykański producent chipów, Intel — łączą siły w obszarze badawczo-rozwojowym w celu stworzenia wydajnych rozwiązań Cloud RAN. Firmy uruchomiły centrum technologiczne w Kalifornii. Centrum, zwane Ericsson-Intel Tech Hub, znajduje się w zakładzie Ericsson D-15 w Santa Clara i gdy czytasz ten tekst już funkcjonuje. Obecnie koncentruje się na planowanych na ten rok działaniach w zakresie zarządzania energią i wydajności, a także na wspólnych pracach nad aplikacjami do obsługi kontenerowych funkcji sieciowych (CNF, Containerized Network Function) w Cloud RAN na platformach przetwarzania nadchodzących generacji.

Centrum koncentrować się będzie na korzyściach, jakie technologia Ericsson Cloud RAN i rozwiązania firmy Intel mogą przynieść użytkownikom. Firmy wyliczają przy tym poprawę efektywności energetycznej i wydajności sieci i skrócenie czasu wprowadzania na rynek oraz zarabianie na nowych możliwościach biznesowych, takich jak aplikacje dla przedsiębiorstw.

Per Narvinger, Head of Product Area Networks, Ericsson, powiedział: „Technologie Cloud RAN i wirtualizacja mają ogromny potencjał, aby wpłynąć na sieci przyszłości. Poprzez Tech Hub przyspieszymy technologię Cloud RAN w obszarach takich jak efektywność energetyczna i wydajność, jednocześnie zmniejszając Time to market.”

Dan Rodriguez, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny Network Platforms Group w firmie Intel, powiedział: „Transformacja do w pełni zwirtualizowanych sieci opartych na chmurze zapewnia ogromną innowacyjność i elastyczność, a teraz obejmuje również sieć RAN. miejsce, w którym Ericsson i Intel mogą rozszerzyć naszą współpracę i pokazać, w jaki sposób zwirtualizowana sieć RAN może zapewnić wyższy poziom automatyzacji, zwinności i zrównoważonego rozwoju”.

Tech Hub to najnowsza z kilku inicjatyw Ericsson Cloud-RAN. Firma wprowadziła swoją ofertę Cloud RAN w październiku 2020 r. i założyła Ericsson Open Lab, którego celem jest napędzanie zwirtualizowanych technologii 5G RAN z klientami Ericsson Cloud RAN i partnerami ekosystemu w marcu 2021 r.

 

Polskie firmy w czsie pandemii niechętnie przechodziły na tryb pracy zdalnej, wynika z najnowszego badania EY.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE