Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hicron Software House nawiązał współpracę z Oracle, aplikacje do zarządzania współpracą w zespołach pracują na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

Hicron Software House jest częścią globalnej firmy informatycznej Hicron, zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Dział Software House realizuje usługi tworzenia aplikacji webowych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów biznesowych (custom software development). Firma stosuje najnowsze technologie IT – w tym nowoczesne języki programowania, mikro-serwisy oraz cloud hosting.

Jednym z pierwszych rozwiązań działających w infrastrukturze chmurowej Oracle jest aplikacja pozwalająca wygodnie i sprawnie zarządzać ideami i pomysłami wewnątrz firmy. Mogą to być różne pomysły usprawniające codzienną pracę personelu, a także wspomagające realizację inicjatyw HR – takich, jak optymalna organizacja zespołów tematycznych albo wybór aktywności CSR, w które firma powinna się zaangażować.

 

„Pomysł na stworzenie aplikacji zrodził się dość nieoczekiwanie – mieliśmy właśnie decydować gdzie odbędzie się działowy team-building” – tłumaczy Marcin Połulich, Head of Hicron Software House w firmie Hicron. „To była inspiracja, bowiem wymienianie się mailami i propozycjami, zalewanie pomysłami w kanałach komunikatorów nie ułatwia podejmowania decyzji. Zbieranie pomysłów odbywa się w ramach zorganizowanych konkursów, których zakończenie powoduje wyłonienie zwycięzcy. Aplikacja obsługująca takie zadanie okazała się być na tyle prosta biznesowo, że każdy mógł w miarę szybko dołączać do projektu, a jednocześnie dawała bardzo duże pole do popisu dla zastosowania interesującej architektury IT”.

 

Aplikacja stworzona przez specjalistów Hicron Software House jest przykładem rozwiązania „cloud native”, czyli zbudowanego od początku z myślą o jego pracy w chmurze. Takie podejście powoduje, że „szyte na miarę” aplikacje są szybko dostarczane do klientów, są także łatwe w zarządzaniu i w skalowaniu, zapewniają wysoką dostępność i niski koszt eksploatacji.

 

„Najbardziej w tym rozwiązaniu istotny jest fakt, że skutecznie wykorzystuje najnowsze technologie chmurowe, czyli jest po prostu technologicznie nowoczesne” – komentuje Michał Chmela, Cloud Platform Sales Representative z Oracle. „Najbardziej przyczynia się do tego zastosowanie mikro serwisów w warstwie front-end. Dzięki temu aplikacja jest lekka, nie generuje nadmiernych kosztów w utrzymaniu, a jednocześnie zapewnia elastyczność i skalowalność. Dodatkowo umieszczenie jej na platformie OCI daje najwyższy z możliwych poziom bezpieczeństwa i możliwość łatwego skalowania – stosownie do aktualnego zapotrzebowania na moc obliczeniową”.

 

„Implementacja rozwiązania zajęła kilkanaście tygodni developerskich” – dodaje Marcin Połulich. „Zastosowaliśmy wzorzec Event Sourcing który daje możliwość śledzenia mutacji obiektu w czasie. Warto też nadmienić, że całemu projektowi przyświecał nadrzędny cel, którym była chęć wykorzystania naszych kompetencji w zakresie projektowania i realizowania nowoczesnych, skalowalnych i wydajnych rozwiązań chmurowych. Obserwujemy na rynku ogromne zapotrzebowanie na tworzenie aplikacji typu custom software development, które powstało dzięki temu, że firmy powszechnie realizują projekty cyfrowe i dążą do optymalizacji swoich procesów biznesowych”.

 

“Mamy ambicję, aby było 10 akwizycji w roku.” – podkreśla Wojciech Wolny, twórca sukcesu Grupy Euvic w programie IT Reseller TV “Liderzy Branży”.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE