Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dominująca pozycja mobilnych przeglądarek Chrome i Safari pod lupą urzędników.

Brytyjski organ nadzoru konkurencji poinformował, że planuje zbadać dominację rynkową Apple i Google w obszarze mobilnych przeglądarek internetowych. Urzędnicy przyjrzą się także sklepom z aplikacjami.

The Competition and Markets Authority (CMA, Urząd ds. Konkurencji i Rynków) poinformował, że podejmuje również działania egzekucyjne przeciwko firmie Alphabet w związku z praktykami dotyczącymi płatności w sklepach z aplikacjami. Urzędnicy twierdzą, że giganci technologiczni mają „skuteczny duopol” w ekosystemach mobilnych, co dało im kontrolę nad systemami operacyjnymi, sklepami z aplikacjami i przeglądarkami internetowymi na urządzeniach mobilnych.

„Jeśli chodzi o to, jak ludzie korzystają z telefonów komórkowych, Apple i Google mają wszystkie karty” – powiedziała dyrektor generalna CMA Andrea Coscelli po opublikowaniu raportu na temat mobilnych ekosystemów – „Niezależnie od tego, jak dobrymi jest wiele usług i produktów, ich silne przywiązanie do mobilnych ekosystemów pozwala im odciąć się od konkurencji, powstrzymując brytyjski sektor technologiczny i ograniczając wybór”.

CMA podaje w raporcie, że aż 97% wszystkich przeglądarek internetowych mobilnych w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku to Apple Safari lub Google Chrome. Ponadto Apple zakazał alternatyw dla własnej przeglądarki na iPhonie. CMA stwierdziło, że obawia się iż ograniczy to potencjał konkurencyjnych przeglądarek.

Co na to Apple i Google? Oczywiście, obydwie firmy twierdzą, że ich pozycja jest efektem dostarczanej jakości i nie działają one w nielegalny sposób przeciwko konkurencji. Obie firmy zapowiadają jednak współpracę z CMA.

 

IFS Connect 2022: Współpraca, loty w kosmos i pierwsze w historii nagrody IFS Business Transformation Awards.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE