Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Deloitte prognozuje silny, 22% wzrost rynku edge computing w 2023 roku.

Przetwarzanie brzegowe to zróżnicowana i rozwijająca się dziedzina. Jak podaje w swoim raporcie “Technology, Media and Telecommunications Predictions 2023” Deloitte, rynek ten będzie się prężnie rozwijał. 

Prognozy firmy analitycznej obejmują wiele tematów. Interesującym punktem jest natomiast prognozowany wzrost rynku edge computing dla przedsiębiorstw o ​​22% do 2023 r., w porównaniu do 6% wzrostu całego IT dla przedsiębiorstw w tym samym okresie. Według Deloitte, firmy prawdopodobnie będą inwestować najpierw w sprzęt, a w miarę dojrzewania rynku w oprogramowanie i usługi.

Przetwarzanie w chmurze umożliwia przetwarzanie brzegowe i ma wiele wspólnego z firmami, które je wdrażają. Deloitte zauważa, że ​​obliczenia brzegowe zmniejszają narzut i zwiększają wydajność sieci w przypadku „odległych chmur”. Im więcej danych jest wykorzystywanych – Deloitte prognozuje 175 zettabajtów danych do 2025 roku – tym bardziej nieefektywna i kosztowna będzie chmura.

Obecnie istnieją cztery główne typy dostawców usług brzegowych, z których każdy ma własną część procesu. Hyperscalers to organizacje, które mają architekturę umożliwiającą skalowanie do globalnego zasięgu. Według Deloitte, edge computing jest przez nich postrzegany jako uzupełnienie istniejących usług dostawcy chmury. Tworzą również partnerstwa z dostawcami CSP, sieciami dostarczania treści, właścicielami wież komórkowych i innymi podmiotami posiadającymi wysoce rozproszone obiekty sieciowe. Mogą wykorzystać rozproszoną architekturę swoich partnerów, aby zbliżyć się do klientów i/lub punktów końcowych.

W przyszłości hiperskalerzy mogą zrezygnować z własnych platform chmurowych i zamiast tego oferować gotowe platformy przetwarzania brzegowego na sprzęcie swoich klientów.

Dostawcy CSP mogą oferować rozwiązania przetwarzania brzegowego. Czasami robią to we współpracy z hiperskalerami, aby połączyć scentralizowane chmury z firmowymi centrami danych, serwerami lub urządzeniami lokalnymi. Sieci 5G mogą być wykorzystywane jako część biznesu wielodostępowego przetwarzania brzegowego w celu łączenia się z infrastrukturą przetwarzania brzegowego.

Ze swojej strony dostawcy sprzętu infrastrukturalnego mogą zobaczyć otwierające się nowe możliwości. Dostawcy sprzętu IT zaoferowali ostatnio nowe rozwiązania przetwarzania od brzegu do chmury. Często objawia się to, gdy dostawcy sprzętu, którzy tradycyjnie koncentrowali się na sprzęcie, teraz koncentrują się na oprogramowaniu.

Pojawiają się również platformy do zarządzania chmurą i infrastrukturą brzegową. Zapewniają warstwę do zarządzania między wdrożeniem, a szeroką gamą zaangażowanych dostawców i aplikacji. Branża prawdopodobnie zobaczy bardziej scentralizowane narzędzia, kluczowe wskaźniki wydajności i pulpity nawigacyjne zaprojektowane dla zróżnicowanych i hybrydowych środowisk.

Interfejsy programowania aplikacji są również powszechne i coraz bardziej standaryzowane. Będąc niezależnymi od dostawców, mogą promować interoperacyjność. Odzwierciedlają również trend od sprzętu do oprogramowania, ponieważ funkcje i możliwości sieciowe są coraz częściej wdrażane za pomocą kodu, a nie infrastruktury.

 

Już w 2023 r. średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych przekroczy 5 mln USD na incydent, wynika z najnowszego raportu Acronis

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE