Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD wyjaśnia różnice między procesorami Ryzen Z1 i Ryzen 7040U

Firmy ASUS i AMD współpracowały ostatnio przy tworzeniu przenośnej konsoli do gier ASUS ROG Ally, w której zastosowano dwa niestandardowe układy systemowe (SoC) firmy AMD: Ryzen Z1 i Ryzen Z1 Extreme. Niektórzy zwrócili uwagę na to, że specyfikacje serii Z1 są podobne do tych z rodziny mobilnych i ultraprzenośnych układów AMD 7040U, co sugeruje, że Z1 były po prostu przeprojektowanymi procesorami 7840U i 7540U dla przenośnych konsol do gier.

Choć nie jest to aż tak dalekie od prawdy, to jednak istnieją pewne różnice, które sprawią, że układy te będą zachowywać się inaczej. Według Tom’s Hardware, które rozmawiało z Matthew Hurwitzem, menedżerem ds. PR klientów w AMD, APU Z1 dzielą te same bloki technologiczne co seria 7040, stąd podobieństwa.

Hurwitz dodał jednak, że inżynierowie AMD musieli zatwierdzić zupełnie nowe zakresy mocy i zoptymalizować krzywe napięć w Z1, ponieważ będą one przeznaczone specjalnie dla konsol przenośnych. Jednym z przykładów jest cTDP, które waha się pomiędzy 15-30W w układach 7040U i 9-30W w układzie Z1. Potwierdził również, że silnik AMD Ryzen AI nie jest dostępny na APU Ryzen Z1 (sprzęt tam jest, ale jest wyłączony).

Chociaż istnieją pewne różnice między gamą układów dla graczy i laptopów, AMD i ASUS prawdopodobnie zaoszczędzili na kosztach rozwoju, tworząc i przyjmując nieco dostosowaną serię SoC Z1. Układy Ryzen Z1 zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o przenośnych konsolach do gier i jak twierdzi przedstawiciel AMD, nie należy bagatelizować tych prac optymalizacyjnych i walidacyjnych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE