Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD podczas AMD Accelerated Data Center Premiere zaprezentowało przełomowe technologie i przedstawiło plany: AMD Instinct MI200, Milan-X, Genoa, Bergamo, Meta, Frontier.

Dziś w trakcie AMD Accelerated Data Center Premiere firma AMD przedstawiła szereg przełomowych technologii, nakreśliła ambitne plany oraz potwierdziła rosnące znaczenie swoich produktów i technologii w obszarze centrów danych. Poniżej skrót najważniejszych informacji.

 

„Jesteśmy w takim megacyklu wydajnej komputeryzacji, który wzmaga zapotrzebowanie na coraz więcej mocy obliczeniowej, aby napędzać kolejne usługi i urządzenia, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Budujemy istotną pozycję w sektorze centrów danych za sprawą naszego portfolio wiodących produktów, czego przykładem jest wykorzystanie procesorów AMD EPYC w infrastrukturze Meta czy też połączenia AMD EPYC i AMD Instinct w superkomputerze Frontier, który będzie pierwszym eksaskalarnym superkomputerem w Stanach Zjednoczonych. Ponadto zapowiedzieliśmy dziś szereg nowych produktów, które będą ugruntowywać tę pozycję dzięki innowacyjnej konstrukcji, wiodącej technologii składania 3D, procesowi 5 nm.” – podkreśliła prezes i dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su.

 

 

Najszybszy i najbardziej zaawansowany na świecie akcelerator do superkomputerów i sztucznej inteligencji:

  • Akceleratory AMD Instinct serii MI200 to skonstruowane w oparciu o architekturę AMD CDNA 2 procesory graficzne, które wykorzystują innowacyjną technologię produkcyjną i są pierwszymi w branży wieloukładowymi akceleratorami graficznymi.
  • AMD Instinct MI250X zapewnia 4,9-krotnie wyższą wydajność niż konkurencyjne akceleratory w obliczeniach podwójnej precyzji (FP64) i przekracza poziom 380 TeraFLOPS szczytowej mocy w obliczeniach połowicznej precyzji (FP16) wykorzystywanej w sztucznej inteligencji.
  • AMD Instinct MI250X jest już dostępny w ofercie HPE w ramach systemów HPE Cray EX Supercomputer. Pozostałe akceleratory AMD Instinct serii MI200 powinny w 1 kwartale 2022 roku pojawić się w ofertach firm takich jak ASUS, ATOS, Dell Technologies, Gigabyte, HPE, Lenovo, Penguin Computingand Supermicro.

 

 

Zaawansowana pamięć AMD 3D V-Cache podnosi wydajność nawet o 50%:

  • Innowacyjna technologia trójwymiarowych chipletów – AMD 3D V-Cache zostanie zastosowana w 3 generacji procesorów AMD EPYC, co czyni je pierwszymi serwerowymi procesorami wyprodukowanym przy wykorzystaniu tego rozwiązania.
  • 3 generacji procesory AMD EPYC z pamięcią AMD 3D V-Cache to najszybsze serwerowe procesory dla zadań z zakresu technicznych obliczeń – są nawet o 50% wydajniejsze w porównaniu do procesorów AMD EPYC serii 7003.
  • Procesory te będą dostępne w pierwszym kwartale 2022 roku, a systemy z nimi powinni oferować Cisco, Dell Technologies, Lenovo, HPE i SuperMicro, a Microsoft Azure umożliwia już dziś testy wirtualnych maszyn na bazie procesorów AMD EPYC z pamięcią AMD 3D V-Cache.

 

Zapowiedź produktów na bazie architektury „Zen 4” – procesory o kodowych nazwach „Genoa” i „Bergamo”:

  • Flagowy procesor AMD EPYC 4 generacji o kodowej nazwie „Genoa” powinien zostać najwydajniejszym procesorem na świecie w dziedzinie systemów komputerowych ogólnego przeznaczenia. Będzie wyposażony w nawet 96 wydajnych rdzeni „Zen 4” i będzie obsługiwał następnej generacji pamięć i interfejsy I/O. Produkcja i premiera „Genoa” przewidziana jest na 2022 rok.
  • Firma AMD zapowiedziała też rdzeń „Zen 4c”, który zaprojektowano z myślą o natywnych zastosowaniach w chmurze obliczeniowej. Rdzenie te są programowo zgodne z „Zen 4” i zoptymalizowane do tworzenia konfiguracji o jeszcze większej liczbie rdzeni. Procesor „Bergamo” będzie wyposażony w nawet 128 rdzeni „Zen 4c” i będzie oferował te same funkcje programowe i ochronne, co „Genoa” oraz będzie kompatybilny z tym samym gniazdem. Dostawy „Bergamo” zaplanowane są na pierwszą połowę 2023 roku.

 

Kluczowe partnerstwa

Firma AMD ogłosiła, że firma Meta, wcześniej Facebook, to najnowszy i kolejny duży gracz z sektora hiper-skalarnej chmury, który wykorzysta procesory AMD EPYC. Firmy AMD i Meta współpracowały, aby zdefiniować architekturę otwartego, 1-procesorowego serwera do stosowania w systemach chmurowych, który zaoferuje jak najlepszą wydajność i efektywność energetyczną w oparciu o 3 generacji procesory AMD EPYC. Wspólnie z firmą SAP ogłoszono pogłębienie partnerstwa w sferze testowania infrastruktury na bazie procesorów AMD EPYC w ramach chmury SAP S/4HANA.

 

Co więcej akceleratory AMD Instinct MI200 i 3 generacji procesory AMD EPYC napędzają superkomputer Frontier, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku i powinien zaoferować moc obliczeniową na poziomie 1,5 EksaFLOPS. Będzie to pierwszy superkomputer w Stanach Zjednoczonych, który przekroczy moc 1 EksaFLOPS.

 

 

Jaki hosting dla WordPress? Hosting WordPress Ranking 2021.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE