Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wydatki na rozwiązania z dziedziny monitoringu wizyjnego IP będą sukcesywnie rosły – wynika z analiz Market Research Future. Patent na ich minimalizowanie ma QNAP!

W ciągu najbliższych 5 lat wydatki na rozwiązania z dziedziny monitoringu wizyjnego IP będą sukcesywnie rosły – wynika z analiz przeprowadzonych przez ekspertów z firmy analitycznej Market Research Future. Sięgać po nie będą zarówno firmy i instytucje publiczne, jak i użytkownicy domowi, a wdrażane systemy będą realizowały najróżniejsze cele – od zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa domu czy budynków i terenów użyteczności publicznej, aż po usprawnienie procesów zarządzania obiektami firmowymi.

 

Z prognoz Market Research Future wynika, że w analizowanym w raporcie „Video Surveillance Market Research Report – Global Forecast 2023”, czyli w latach 2017-2023 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wydatków na rozwiązania z dziedziny monitoringu wizyjnego wyniesie 18,73%. Wzrost wydatków na oprogramowanie z tej dziedziny szacuje się na 21% rocznie, zaś na sprzęt niezbędny do budowy nowoczesnego systemu nadzoru wideo – na 17%.

Warto dodać, że punktem wyjścia do tych wyliczeń była kwota, którą na takie rozwiązanie wydano globalnie w 2016 r. – czyli 28,5 mld USD. Co istotne, ów wzrost będzie dotyczył w równej mierze zarówno rozwiązań wdrażanych w biznesie, jaki systemów monitoringu instalowanych w obszarach zamieszkałych.

 

Monitoring w domu i w firmie

Warto w tym miejscu podkreślić, że współczesne systemy monitoringu znacznie różnią się od swoich poprzedników sprzed kilku lat – nowoczesne kamery oferują znacznie wyższą jakość obrazu, a zaawansowane oprogramowanie do zarządzania monitoringiem i nagraniami pozwala nie tylko błyskawicznie reagować na wszelkie bieżące wydarzenia (m.in. dzięki systemowi powiadomień via e-mail lub push), ale także szybko i efektywnie wyszukiwać nagrania spełniające określone kryteria (np. zarejestrowane w danym czasie i miejscu).

 

„Szacunki ekspertów wydają się raczej ostrożne – w ostatnich miesiącach obserwujemy bowiem prawdziwy boom wydatków na systemy monitoringu wdrażane w najróżniejszych lokalizacjach i celach” – komentuje Grzegorz Bielawski, Country Manager firmy QNAP, producenta popularnych serwerów NAS. „Coraz więcej użytkowników – zarówno domowych, jak i biznesowych – poznaje możliwości nowoczesnych systemów nadzoru wizyjnego, nic więc dziwnego, że coraz chętniej je wdrażają, licząc na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w firmie czy domu, usprawnienie zarządzania obiektami czy zapewnienie sobie możliwości sprawniejszego i efektywniejszego reagowania na wszelkie wydarzenia, do których dochodzi na terenie firmy, również te zarejestrowane w przeszłości. Zarejestrowane materiały mogą przydać się np. do wyjaśnienia podejrzeń o kradzieże w sklepach, ustalenie winnych niedopatrzeń w firmie czy nawet… sprawdzenia, kto zbił szybę w domu”

 

Budżetowy patent na nowoczesny nadzór wizyjny

Niestety, takie rozwiązania są zwykle drogie – dlatego stosunkowo często zdarza się, że użytkownicy domowi i biznesowi wdrażają podstawowe, dość prymitywne systemy, oferujące wyłącznie bazowe funkcje monitorowania i archiwizowania nagrań. Na szczęście nie jest to jedyne, co można zrobić dysponując ograniczonym budżetem.

 

„Od dawna pokazujemy użytkownikom naszych produktów, że nowoczesny serwer QNAP NAS jest czymś znacznie więcej niż tylko „sieciowym magazynem danych”. To potężna, wszechstronna i pojemna stacja robocza, którą bez problemu można przekształcić w centrum zaawansowanego systemu monitoringu – wystarczy dokupić odpowiednią liczbę kamer IP. Dzięki aplikacjom QVR Pro oraz Surveillance Station QNAP NAS może pełnić rolę pełnoprawnego sieciowego rejestratora wideo, wyposażonego w cały zestaw nowoczesnych funkcji, takich jak np. bazujący na współpracy z aplikacjami IoT system reagowania na predefiniowane zdarzenia, szybkie wyszukiwanie kamer na mapie obiektu, obsługę kamer 360, zaawansowany system powiadomień i automatycznych reakcji na incydenty, system podglądu dostępny również na urządzeniach mobilnych czy możliwość przydzielenia aplikacji zarezerwowanej przestrzeni dyskowej na nagrania” – wyjaśnia Grzegorz Bielawski z QNAP.

 

W przypadku osób, które korzystają z już z serwera QNAP NAS aplikacje QVR Pro oraz Surveillance Station są doskonałym sposobem na wdrożenia kompletnego systemu monitoringu minimalnym kosztem. Ale to interesująca propozycja również dla osób, które dopiero planują zakup sprzętu – rozwiązania QNAP poza podstawową funkcją przechowywania, backupu, archiwizacji i synchronizacji danych oferują bowiem dziesiątki innych funkcji i zastosowań.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE