Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wydajna platforma serwerowa Lenovo wspiera dynamiczny rozwój i ekspansję geograficzną PEPCO Poland.

PEPCO to dynamicznie rozwijająca się europejska sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych, obecna już w 5 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze sklepy, zlokalizowane w dużych miastach, m.in. Poznaniu, Bydgoszczy i Gdańsku, zostały otwarte w 2004 roku. W ciągu zaledwie kilku lat sieć objęła swoim zasięgiem prawie cały kraj. W roku 2013 liczba sklepów przekroczyła 500. W tym samym roku rozpoczął się proces europejskiej ekspansji sieci. Obecnie PEPCO na Słowacji, w Czechach, Rumunii i na Węgrzech ma ponad 200 sklepów.

 

Solidne wsparcie dynamicznego biznesu

Dzięki nowoczesnemu zarządzaniu siecią, koncentracji na dynamicznej ekspansji i intensywnej pracy ludzi, skupionej na wspieraniu potrzeb klienta, firma skutecznie realizuje założone cele sprzedażowe i rozwojowe, osiągając sukcesy rynkowe. W ciągu miesiąca sklepy PEPCO odwiedzają miliony klientów, przeprowadzając tylko w Polsce ponad 5 milionów transakcji. Dynamiczny rozwój PEPCO Poland – od kilkunastu sklepów do sieci przekraczającej 800 marketów – a także konsekwentnie realizowana strategia obejmująca ekspansję zagraniczną, rodzą specyficzne wyzwania dla systemów informatycznych wspierających działanie przedsiębiorstwa.

 

Studium przypadku

Kluczową rolę w organizacji odgrywają systemy bazodanowe obsługujące szkielet architektury sklepowej. Poza tym wykorzystywane jest oprogramowanie wspierające pracę firmy klasy ERP – Microsoft Dynamics AX 2009, współpracujące z bazą danych Microsoft SQL, w której obecnie zgromadzonych jest prawie 12 TB danych. Ważna jest również hurtownia danych zbudowana przy użyciu narzędzi Microsoftu. Natomiast na platformie wirtualizacyjnej działają takie systemy, jak poczta Microsoft Exchange, usługi wspierające infrastrukturę (Active Directory, DHCP itp.) oraz rodzina oprogramowania Microsoft System Center, w tym oprogramowanie wspierające zarządzanie zgłoszeniami serwisowymi Microsoft System Center Service Manager. „Znaczenie tych systemów w prowadzeniu biznesu jest nie do przecenienia. Dlatego projektując całe środowisko sprzętowe, musimy koncentrować się zarówno na wydajności, jak i niezawodności i bezpieczeństwie. Jakiekolwiek opóźnienia, przestoje, awarie nie są dopuszczalne, ponieważ bezpośrednio wpływają na biznes” – mówi architekt IT Sławomir Stanek z firmy PEPCO Poland. Firmowa wizja IT w organizacji zakłada, że wykorzystywane są przede wszystkim własne zasoby – za budowę oraz zarządzanie całym środowiskiem odpowiada wewnętrzny dział IT. Outsourcing ograniczony jest wyłącznie do zapasowego centrum danych oraz pewnych obszarów związanych z siecią i łącznością. To oznacza, że w miarę rozwoju organizacji, pod opiekę działu IT trafiało coraz więcej sprzętu i oprogramowania, które musiały spełniać wymagania biznesowe, ale także oczekiwania informatyków dotyczące parametrów technicznych i łatwości zarządzania.

 

Silna, skalowalna platforma

Wybór platformy serwerowej miał więc dla organizacji ogromne znaczenie. PEPCO Poland zdecydowało się na wykorzystanie technologii Lenovo. Dostarczenie i wdrożenie systemów zapewnił sprawdzony partner technologiczny PEPCO Poland, firma VOL Solutions, partner Lenovo. „Technologia serwerowa Lenovo to kontynuacja rozwiązań oferowanych wcześniej przez IBM. Pierwsze serwery tej linii trafiły do PEPCO w 2009 roku. Zaczynaliśmy od wykorzystania podstawowych funkcji, a obecnie zaawansowane rozwiązania Lenovo – stosujemy głównie czteroprocesorowe maszyny serii x3850 oraz dwuprocesorowe x3650 – pozwalają nam na budowanie złożonych klastrów” – twierdzi Sławomir Stanek. PEPCO Poland wykorzystuje technologię wirtualizacyjną Hyper-V. Na 2 klastrach składających się łącznie z 8 (5+3) węzłów uruchomionych jest 200 maszyn wirtualnych. Większy klaster obsługuje usługi poczty, usługi katalogowe, oprogramowanie Microsoft System Center, część autorskich systemów PEPCO, a także środowiska testowe i deweloperskie. Mniejszy klaster, działający w zapasowym centrum danych, obsługuje serwisy WWW oraz systemy baz danych MS SQL funkcjonujące w sklepach.

„Technologia serwerowa Lenovo to kontynuacja rozwiązań oferowanych wcześniej przez IBM. Pierwsze serwery tej linii trafiły do PEPCO w 2009 roku. Zaczynaliśmy od wykorzystania podstawowych funkcji, a obecnie zaawansowane rozwiązania Lenovo – stosujemy głównie czteroprocesorowe maszyny serii x3850 oraz dwuprocesorowe x3650 – pozwalają nam na budowanie złożonych klastrów”. — Architekt IT Sławomir Stanek, PEPCO Poland

„Zarówno na potrzeby platformy wirtualizacji, jak i systemów ERP i Business Intelligence stosowane są dwa najbardziej wydajne modele czteroprocesorowych serwerów Lenovo x3850 w różnych konfiguracjach, w tym 2 najnowsze modele x6” – wyjaśnia Sławomir Stanek.

 

Dobry wybór i dodatkowe korzyści

Wybrana przed laty platforma serwerowa zaspokaja wszystkie potrzeby biznesowe i techniczne PEPCO Poland – przede wszystkim w zakresie skalowalności, łatwości rozbudowy i wydajności. „Serwery czteroprocesorowe Lenovo to najbardziej skalowalna platforma na rynku. Dzięki temu IT może w prosty sposób zareagować na rozwój i rosnące potrzeby biznesu. Jednocześnie zapewniają dużą wydajność, pozwalając zaadresować dużą ilość pamięci operacyjnej. Wreszcie gwarantują bardzo atrakcyjny stosunek mocy do ceny” – tłumaczy Mikołaj Kujawa, VOL Solutions, Dyrektor Techniczny. Przykładowo: czteroprocesorowy serwer Lenovo x3850 można – jeśli zajdzie taka potrzeba – szybko rozbudować do ośmioprocesorowej maszyny x3950. Przedstawiciele PEPCO Poland zwracają także uwagę na korzyści wynikające z posiadania jednorodnego środowiska. Oznacza to bowiem jeden sposób konfiguracji, zarządzania, aktualizacji i serwisowania. Za Lenovo przemawia także tempo, w jakim firma wprowadza do swoich produktów nowe technologie. W tym kontekście wymienia się pamięci XFlash, zapewniające największą na rynku szybkość dostępu do danych, które bardzo szybko trafiły do serwerów Lenovo. „Pamięci XFlash pozwolą nam na rozwój w obszarach, gdzie zarówno tradycyjne macierze, jak
i macierze SSD nie zapewnią dostatecznej wydajności. Wkrótce zaczniemy testować XFlash w ramach nowych projektów” – dodaje Sławomir Stanek.

„Serwery czteroprocesorowe Lenovo to najbardziej skalowalna platforma na rynku. Dzięki temu IT może w prosty sposób zareagować na rozwój i rosnące potrzeby biznesu. Jednocześnie zapewniają dużą wydajność, pozwalając zaadresować dużą ilość pamięci operacyjnej. Wreszcie gwarantują bardzo atrakcyjny stosunek mocy do ceny”. — Mikołaj Kujawa, VOL Solutions, Dyrektor Techniczny.

 

Wykorzystywane serwery Lenovo:

  • Lenovo x3850 X6
  • IBM x3850 X5
  • Lenovo x3650 M4 i M5
  • Lenovo x3550 M4 i M5

 

Wykorzystywane systemy operacyjne:

  • Microsoft Windows Server 2012 R2
  • Microsoft Windows Server 2012
  • Microsoft Windows Server 2008 R2

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE